Wczesne zdiagnozowanie i podjęcie terapii logopedycznej jest warunkiem osiągania sukcesów w szkole, szczególnie w nauce pisania i czytania. Pozwala uniknąć zaburzeń zachowania i przeciwdziała pogłębianiu się wad wymowy.

Uczniowie klas pierwszych i drugich, u których stwierdzono nieprawidłową artykulację głosek lub zaburzoną wymowę mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach logopedycznych na terenie szkoły. Oprócz doskonalenia sprawności narządów artykulacyjnych oraz nauki poprawnej wymowy głosek, zajęcia mają na celu wspomaganie rozwoju mowy i komunikacji językowej, usprawnianie percepcji słuchowej a także wzmacnianie koncentracji uwagi. Dzieci chętnie uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach, gdyż gabinet logopedyczny wyposażony jest w wiele gier i pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjniają żmudny proces nauki poprawnej wymowy.

Wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną:

• Bądź w stałym kontakcie z logopedą, aby na bieżąco pozyskać informacje o stanie mowy swojego dziecka.
  • Dopilnuj, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne.
  • Pracuj z dzieckiem w domu.
  • Chwal swoje dziecko nawet za minimalne osiągnięcia, co znacznie zmobilizuje je do wysiłku.
  • Chwal i nagradzaj dziecko nie tylko za efekty jego pracy, ile za włożony w nią wysiłek. Spraw, aby praca z dzieckiem była przyjemna dla Was obojga.