• Wielkanoc w klasie 2a

• Uczniowie klasy drugiej przygotowywali się do świętowania Wielkanocy. Najpierw podczas zajęć plastycznych wykonali ozdoby świąteczne, a później poszukiwali czekoladowych jajeczek.

• Świąteczne spotkanie z Seniorami

• Powitanie wiosny

• 21 marca powitaliśmy wiosnę. Kolorem dominującym na szkolnych korytarzach był zielony, nie zabrakło kwiatów, motyli i innych optymistycznych akcentów. Było kolorowo i wesoło, ponieważ uczniowie zamiast szkolnych plecaków przydźwigali do szkoły baaardzo nietypowo spakowane podręczniki i przybory

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

• XX Regionalny Konkurs Poezji Religijnej

• 21 marca - w Pierwszym Dniu Wiosny oraz w Międzynarodowym Dniu Poezji odbył się XX Regionalny Konkurs Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć. W dzisiejszym etapie naszą szkołę reprezentowała Dorota Nowak z klasy 4. Dorotka wystąpiła pięknie. Gratulujemy Jej występu, odwagi i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

• Sukces uczennicy

• Emilia Sosińska z kl. 7a zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Interpretatorów Poezji 2024 z okazji 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowsiej. Gatulujemy!

• Podsumowanie Gminnego Konkursu Profilaktycznego

• 19 marca w Libiąskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Profilaktycznego "Hejtowi mówimy stop, bo słowa mają moc". Naszą szkołę reprezentowali: Liliana Brożek, Julia Dombek, Liliana Skinderowicz, Emilia Włodarczyk, Rozalia Ławczys, Nataniel Łoboz. Gratulujemy.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Rozalia Ławczys z kl. 7a zajęła 8. miejsce w kategorii klas 5-8 szkół podstawowych w Etapie Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Karol Kiełbik z kl.4b zajął 8. miejsce w kategorii klas 1-4 w tym samym konkursie. Gratulujemy!

• Palmy wielkanocne

• Klasy 3a i 3b odwiedziły dzisiaj panie z zespołu "Libiążanki", które pomogły wykonać im przepiękne palmy. Serdecznie dziękujemy za współpracę.

• Rekolekcje

• 19 marca odbyły się w naszej szkole spotkania z księdzem rekolekcjonistą. Młodszym uczniom opowiadał o konieczności bycia dobrym, natomiast starszym przypomniał o potrzebie poprawy i poszerzył naszą wiedzę na temat sakramentu pokuty i pojednania. Spotkania odbyły się w miłej atmosferze.

• Siatkarski maraton w SP 2

• W naszej szkole w ostatnim tygodniu gościliśmy libiąskie szkoły na miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej. 13 marca rozegraliśmy IMS dziewcząt. Nasza drużyna dzielnie walczyła i ostatecznie zajęliśmy II miejsce. 15 marca do rywalizacji przystąpili chłopcy w ramach Igrzysk Dzieci. Na starcie stanęło 5 drużyn. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Ostatnim sportowym akcentem był turniej dziewcząt Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu.

Dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom wspaniałej postawy. Może i bez sukcesów sportowych na miarę awansu, ale na pewno zadowoleni, z nowymi doświadczeniami i z ładunkiem dobrej energii do pracy.

• Gramy w planszówki

• W naszej szkole rozpoczęły się cotygodniowe spotkania przy grach planszowych, zorganizowane przez psychologa szkolnego. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość nawiązania nowych znajomości, miłego spędzenia czasu, nauczenia się współpracy i rywalizacji oraz poznania aktywności niezwiązanych z Internetem. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, a wielbicieli planszówek ciągle przybywa!

• Dzień Liczby Pi

• 14 marca obchodziliśmy Święto Matematyki. Uczniowie promowali matematyczną modę pod hasłem "Jak powinien wyglądać prawdziwy matematyk", rozwiązywali rebusy, uczestniczyli w konkursach i układali parkietaż z symbolu liczby Pi.

• Otwarcie gabinetu

• W tym tygodniu w naszej szkole nastąpiło oficjalne otwarcie wyremontowanego gabinetu psychologa i pedagoga. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele mogli na przerwach pooglądać nowy wystrój sali oraz poczęstować się smacznymi przekąskami, przygotowanymi przez Panią Izabellę i Panią Karolinę. Mamy nadzieję, że po remoncie uczniowie jeszcze chętniej będą odwiedzać salę 112.

• XXXI Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

• 12 marca Julia Dombek, Koralia Kania, Iza Waligóra, Dorota Nowak i Rozalia Ławczys pięknie reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim im. Heleny Kmieć. Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie! Serdecznie gratulujemy Dorotce, która otrzymała wyróżnienie.

• Spotkanie z Janem Melą

• 12 marca uczniowie klas piątych wzięli udział w spotkaniu z Janem Melą - podróżnikiem, działaczem społecznym i mówcą motywacyjnym. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii "Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam!" Jan Mela opowiadał, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywać własne bariery i cieszyć się życiem.

• Najsympatyczniejsze dziewczyny

• Konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski na najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole został rozstrzygnięty. W klasach 1-3 wygrała Koralia Kania. W klasach 4-8 zwyciężyła Dorota Nowak.Gratulacje!