• Jasełka szkolne

• Tegoroczne jasełka przygotowali uczniowie klas trzecich. Było pięknie - mądrze, wzruszająco i zabawnie. Wielkie brawa dla młodych aktorów i wychowawców kl. 3a i 3b.

Zdjęcia wykonano między innymi aparatem zakupionym w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.

• Wigilie klasowe

• Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się przy świątecznym stole. Zgodnie z tradycją złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, były kolędy, świąteczne przysmaki, drobne upominki i wiele radości z wspólnie spędzonych chwil.

Wigilie klas 1-3.

Wigilie klas 4-8.

• Warsztaty świąteczne

• 22 grudnia uczniowie klas 1b i 2a wzięli udział w świątecznych warsztatach plastycznych. Każdy uczestnik ozdobił choinkę z drewna według własnego pomysłu. W ten sposób magia świąt zawitała troszeczkę wcześniej.

• Program profilaktyczny

• Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym "Godzina dla Młodych Głów", w ramach którego uczniowie dyskutują na temat emocji i sposobów radzenia sobie z nimi. Zobaczcie, jakie piękne prace powstały podczas pierwszych lekcji!

• 24 ZADANIA NA CZAS OCZEKIWANIA

• 1 grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do świąt. Codziennie czeka na nas jedno zadanie z kalendarza adwentowego.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie relacjonujemy realizację kolejnych poleceń.

• Moliki książkowe z Dwójki

• Podsumowanie roku czytelniczego w Miejskiej Bibliotece "Moliki 2023", a wśród najaktywniejszych czytelników nasi uczniowie: Natalia Dyner, Julia Dombek, Michalina Trybuś i Jakub Sokołowski. Gratulujemy!

• Misja Piernik

• Misja Piernik - to akcja charytatywna, w której wzięła udział klasa 2a. Uczniowie ozdabiali pierniczki oraz przygotowali kartki świąteczne dla osób samotnych z DPS i schronisk. Dzisiaj wysłaliśmy naszą słodką paczkę. Mamy nadzieję, że dzięki naszej niespodziance na czyjejś twarzy zagości uśmiech podczas świąt.

• Wycieczka mikołajkowa

• w ramach mikołajkowych przyjemności uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b i 8a odwiedzili kręgielnię "Grawitacja" w Jaworznie. Zabawa była przednia! Nie zabrakło również ducha sportowej rywalizacji.

• Pamiętamy

• 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia 1981r. wprowadzono w Polsce stan wojenny. PAMIĘTAMY!

• Turniej szachowy

• Uczniowie naszej szkoły: Madzia Dorynek, Izabela Jeleń, Krystian Pelc, Miłosz Kosowski, Michał Kołodziejczyk, Igor Gonciarczyk uczestniczyli w mikołajkowym turnieju szachowym. Była to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też wspaniała integracja. Krystian Pelc zdobył IV miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Sukces uczniów

• W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w Gminnym Konkursie im. Andrzeja Harata. Rozalia Ławczys - II miejsce, Julia Rybak - III miejsce, Maja Wojdyło, Emilia Sosińska i Błażej Kaszubowski - dyplomy za udział. Gratulujemy.

• Betlejemskie Światełko Pokoju

• Jak co roku odwiedzili nas harcerze, przynosząc Betlejemskie Światełko Pokoju.  Bardzo dziękujemy i również życzymy spokojnych, radosnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• Spotkanie z Janem Melą

• Klasa 7a uczestniczyła w spotkaniu z Janem Melą, który w ramach programu profilaktycznego "Spokojna głowa" przytoczył historię swojego życia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu, którego głównym celem było uświadomienie młodzieży, że nie są sami ze swoimi problemami i że mimo wszystko warto żyć. Dowiedzieli się również, jak ważna i trudna jest akceptacja samego siebie. Niewątpliwie wydarzenie to było niezwykle inspirujące! W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs na "Libiąską bajkę profilaktyczną", w którym udział wzięła nasza uczennica Emilia Sosińska.

• Warsztaty w pracowni Świętego Mikołaja

• 6 grudnia klasy 1a, 1b i 2a uczestniczyły w warsztatach, na których przygotowali ozdoby świąteczne z masy porcelanowej. W trakcie pracy mieli również okazję spotkać się ze Św. Mikołajem, który wręczył im drobne upominki.

• Żywa lekcja fizyki

• 6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Poczuj chemię do fizyki ”. Było bardzo tajemniczo, zabawnie i wybuchowo. Żywa lekcja chemii i fizyki bardzo zainteresowała młodzież i w prosty sposób przybliżyła niektóre zagadnienia naukowe.

• Mikołajki szkolne

• Kolorowo, świątecznie i niemalże bajkowo obchodziliśmy szkolne mikołajki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów słodkim poczęstunkiem.

• Sukces SP2

• Wygraliśmy !!!!

Nasza szkoła brała udział w I etapie Olimpiady Zielonych Liderów – Mistrzów Ekologii z Miki. Otrzymaliśmy nagrodę w postaci wycieczki do Krakowa na seans filmowy w Cinema City Bonarka połączonej z wizytą w Eko-Centrum MIKI. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w akcję.