Aktualności

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • 28 maja uczniowie kl. 4a, 5a, 5b i 6b wyruszyli w Góry Świętokrzyskie na dwudniową wycieczkę.

            Dzień 1: Odwiedzamy Leonarda da Vinci i zwiedzamy zamek w Chęcinach.

            Dzień 2: Poznajemy legendy świętokrzyskie i zdobywamy Łysą Górę.

          • Piknik Rodzinny w obiektywie

          • Przeżyjmy to jeszcze raz. Zapraszamy do fotogalerii. Piękne zdjęcia podczas naszego szkolnego pikniku wykonał pan Paweł Trybuś. Dziękujemy!

          • Warsztaty z Panią Leśnik

          • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w bardzo ciekawych, pachnących warsztatach z Panią Leśnik, podczas których własnoręcznie przygotowali ziołowo-owocowo-kwiatowe herbatki dla swoich bliskich. To wspaniały prezent z okazji dzisiejszego święta! Wszystkim kochanym Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.

          • Sukcesy uczennic

          • Nasza uczennica Wiktoria Rozmus wywalczyła III miejsce w Międzynarodowym Turnieju w skokach na trampolinie i podwójnej mini trampolinie BESKID CUP.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Gabrysia Kądzior wywalczyła I, III i IV miejsce w zawodach BESKID CUP w Wilkowicach.

          • PIKNIK RODZINNY

          • 21 maja w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "Odłóż telefon i spędź czas z rodziną aktywnie i zdrowo". Na uczniów i ich najbliższych czekała moc atrakcji: loteria fantowa, dmuchańce, przejażdżki konne, konkurencje sportowe, kącik tatuażysty, punkt z watą cukrową i popcornem oraz wiele innych. Mieliśmy okazję podziwiać naszych wychowanków podczas występów artystycznych, szczególne uznanie wzbudził układ gimnastyczny zaprezentowany przez Lenę Krzemień. Ważnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Nasi projektanci i modele wykazali się kreatywnością i poczuciem estetyki na najwyższym poziomie. Podczas pikniku nie zabrakło oczywiście zdrowych i pysznych przekąsek, które przygotowali rodzice naszych uczniów. A na koniec imprezy - prawdziwe szaleństwo i piana party!

          • Projekt - "Cyfrowy Nauczyciel"

          • Dzięki wsparciu Fundacji Integron Plus nauczyciele naszej szkoły otrzymali możliwość udziału w projekcie „Cyfrowy Nauczyciel – szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: małopolskie, świętokrzyskie”, który jest finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz Unii Europejskiej – NextGenerationEU, nr. KPOD.05.08-IW.06-0095/25.

            Udział w projekcie przyczynił się do rozwoju kompetencji cyfrowych naszej kadry oraz umożliwił zdobycie nowych umiejętności, które są wykorzystywane w codziennej pracy dydaktycznej.

            Z satysfakcją informujemy, że w ramach przedsięwzięcia nasza szkoła otrzymała grant, dzięki któremu możliwe było doposażenie placówki oraz wsparcie działań edukacyjnych. Pozyskane środki pozwalają nam jeszcze lepiej dostosowywać proces nauczania do wyzwań współczesnego świata oraz potrzeb uczniów.

            #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

          • Sukces uczennicy

          • Nasza uczennica, Lena Krzemień, wywalczyła II miejsce w Turnieju Wirujące Sznurowadło w kategorii Aerial Hoop Pro młodzież 14-17 lat. GRATULUJEMY ! Życzymy dalszych sukcesów!

          • Gra terenowa

          • Miło nam poinformować, że uczennice z klas VI w składzie: Alicja Poznańska, Dorota Nowak, Hanna Gębala, Gabriela Zając i Lena Firecka, zdobyły III miejsce w grze terenowej "Droga przez Śródziemie", zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu. Dziewczyny zmierzyły się z zagadkami i łamigłówkami na trasie przebiegającej ulicami miasta, wykazując się świetną znajomością lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Gratulujemy!

          • Tydzień Bibliotek

          • W ramach Tygodnia Bibliotek klasy pierwsze wzięły dzisiaj udział w lekcji bibliotecznej "W świecie wyobraźni i fantazji" z p. Edytą Horawą z filii nr 2 Biblioteki Publicznej w Libiążu. Dzieci wysłuchały opowieści teatrzyku kamishibai i budowały z klocków Lego.

          • Żywa lekcja historii: "Wojny polsko-szwedzkie"

          • 8 kwietnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcji historii, której tematem były wojny polsko-szwedzkie. Uczniowie mogli posłuchać interesujących opowieści dotyczących konfliktu polsko – szwedzkiego z XVII wieku, a ochotnicy mieli okazję wcielić się w rycerzy i nauczyć strzelania z muszkietu oraz poznać technikę walki piką. Nie obyło się również bez pokazowego pojedynku oraz ślubowania na wierność królowi.

          • Konkurs recytatorski

          • 7 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. W zmaganiach wzięło udział 12 uczestników z poziomu klas pierwszych, drugich i trzecich. Zaprezentowali oni utwory klasyków. Poziom tegorocznej edycji był niezwykle wysoki, a jury miało trudne zadanie oceniając dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny młodych talentów.

            Laureatami zostali:

            I miejsce: Alicja Olesiński

            II miejsce: Rita Nowak

            III miejsce: Maja Stolarz

            Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i talentu.

          • Turniej tenisa stołowego dziewcząt

          • Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt klas starszych. W zawodach wzięło udział 14 dziewcząt, które rywalizowały w duchu fair play oraz patriotycznej atmosferze. Wszystkie uczestniczki wykazały się dużym zaangażowaniem i sportową postawą. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy medal oraz dyplom za udział w turnieju. Wydarzenie było doskonałą okazją do połączenia aktywności sportowej z uczczeniem ważnego święta narodowego.

            Zwyciężczynie:

            I miejsce - Iga Skinderowicz

            II miejsce - Nikola Przybylska

            III miejsce - Oliwia Kurkowska

          • Wyniki konkursu Ekologicznego

          • Kl. 7-8

            I miejsce - Michał Kołodziejczyk, II - Nataniel Łoboz, III-Marcel Stolarz

            Kl. 4-6

            I miejsce - Wojciech Boroń, Aleks Pytlewski, Antek Norys, Zosia Łoboz,

            II miejsce - Wiktoria Rybak, Julia Klamka, Klementyna Podgórska

            III miejsce - Borys Oleszko