• Andrzejki w klasach trzecich

• W klasach 3a i 3b gościliśmy po raz kolejny nasz lokalny zespół Libiążanki. Zabawom i pląsom nie było końca. Panie przygotowały dla naszych dzieci mnóstwo andrzejkowych wróżb. Przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewały również piękne ludowe pieśni. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Andrzejki w bibliotece

• Klasa 2a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu. Uczniowie zwiedzili poszczególne działy i obejrzeli księgozbiór. Na koniec spotkania mieli możliwość poznania swojej przyszłości, uczestnicząc we wróżbach andrzejkowych. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

• Dzień Seniora

• Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu ponownie odwiedziły podopiecznych Dziennego Domu Seniora. Spędziliśmy czas w bardzo miłej atmosferze, na wspólnych rozmowach, życzeniach. śpiewie i graniu.

• Dzień Pluszowego Misia

• Pierwszy pluszowy miś został wyprodukowany w 1902 roku. Uczniowie klas pierwszych i drugiej pamiętali o światowym dniu tej ulubionej maskotki. Został on uchwalony w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego misia i do dziś cieszy się popularnością wśród dzieci.

• Warsztaty ekologiczne

• "Dbamy o naszą Ziemię" - warsztaty ekologiczne w klasach I-III zoorganizowane z inicjatywy Gminy Libiąż w ramach edukacji ekologicznej. Zajęcia prowadziła Pani Marta Artymiak.

• Śniadanie daje moc!

• W naszej szkole staramy się uświadamiać uczniom, że muszą być odpowiedzialni za swoje zdrowie. Kształtujemy dobre nawyki poprzez realizację projektu „Śniadanie daje moc!”, który wpisał się na stałe do kalendarza naszych imprez szkolnych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy. To najlepszy start i gwarancja, że podołają wszystkim trudom i wyzwaniom.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.

• Sukces sportowy

• IV miejsce w rejonie! Po zaciętej rywalizacji w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Halowej Piłce Nożnej zajmujemy 4 miejsce godnie reprezentując naszą szkołę, gminę Libiąż i powiat Chrzanów.

Gratulujemy dzielnej postawy. Jesteśmy z Was dumni chłopaki!

• Sukces uczniów

• Sukces naszych uczniów: Filip Samuś i Szymon Wojdyło - I miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych klasy 1- 5 oraz Filip Samuś - I miejsce indywidualne w XI Powiatowym Konkursie wiedzy o górach "Bieszczady". W konkursie wzięli również udział - Rozalia Ławczys oraz Kamil Duda. Gratulujemy!

• Święto Niepodległości

• Społeczność naszej szkoły uczciła 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie klas starszych i zespół muzyczny zaprezentowali pieśni patriotyczne, utwory poetyckie, własne listy do Ojczyzny. Na zakończenie uczniowie klas I-III odśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem".

• Szkoła do hymnu!

• 10 listopada o godz. 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji MEiN "Szkoła do hymnu".

Uczniowe klasy 7b reprezentowali naszą szkołę podczas wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego" przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Zespole Szkół w Libiążu.

• Polska złota jesień

• "Z tym jesiennym wiatrem tańczą sobie liście,

tańczą sobie, tańczą czerwone złociście..."

Kl. 3b też z wielką radością potańczyła w tym pięknym krajobrazie.

• Sukces SP2

• III miejsce w konkursie "Zdrowo zabiegani" pod patronatem Burmistrza Libiąża Jacka Latko jest nasze!  Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wzięcie udzialu w parkrun Chrzanów.

• Powiat jest nasz!

• W powiatowym finale piłki nożnej halowej nasza drużyna zdobyła I MIEJSCE w Igrzyskach Dzieci i tym samym uzyskała prawo do dalszej rywalizacji na szczeblu rejonowym (1/2 finału wojewódzkiego).Na starcie zawodów w chrzanowskiej Hali Sportowej stanęło 5 szkół - zwycięzców w swoich gminach. Grano systemem każdy z każdym. W naszej drużynie zagrali: Maciej Kosowski, Mateusz Jewak, Marcel Stolarz, Jakub Pieczka, Miłosz Chłopek, Miłosz Kosowski, Jakub Zawadzki, Filip Mąsior, Filip Prystupa. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie, który już 15 listopada!

• Żywa lekcja historii

• 3 listopada uczniowie kl. III-VIII wzięli udział w żywej lekcji historii "Droga do niepodległości". Prowadzący przypomnieli fakty związane z walką Polaków o odzyskanie wolności. Wybrani uczniowie mieli okazję wcielić się w postacie historyczne. Lekcja była pouczająca, ale zawierała również wiele akcentów humorystycznych.