• Praca z lekturą w 4b

• Klasa 4b podczas omawiania lektury "Pinokio" przedstawiła scenki według własnych scenariuszy. Połączenie nauki i zabawy było okazją do zaprezetowania talentów.

• Pasowanie na czytelnika

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na czytelników. Poznali zasady wypożyczania książek, rozwiązali ciekawe zagadki. Na koniec wizyty w bibliotece złożyli przysięgę i otrzymali książki z kampanii Mała książka - wielki człowiek.

• Dzień Wieloryba

• 24 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu odbyły się zajęcia literacko - plastyczne dla dzieci z klas młodszych. Miło nam poinformować, że spotkanie przygotowane i prowadzone było przez młodych wolontariuszy z naszej szkoły. Tematem przewodnim były wieloryby. Bardzo dziękujemy prowadzącym zajęcia za zaangażowanie oraz wszystkim uczestnikom za przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor i Pracowników biblioteki za życzliwość i możliwość rozwoju dla naszych uczniów i wolontariuszy.

• Warsztaty pierwszej pomocy

• Uczniowie klas 8 uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy, podczas których poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zadławień, nagłego zatrzymania krążenia, zapoznali się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u dzieci, defibrylatorem AED, utrwalali numery alarmowe.

Pod okiem ratowników na fantomach ćwiczyli: ocenę stanu poszkodowanego, umiejętność skutecznego wzywania pomocy, pozycję boczną bezpieczną oraz postępowanie przy zatrzymaniu oddechu i krążenia.

Dzięki zajęciom młodzież uczy się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafi wezwać prawidłowo pomoc, wykonać czynności przy osobie poszkodowanej oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Gabrieli i Panu Błażejowi ratownikom Służby Medycznej Malta za przeprowadzenie warsztatów.

• Eksperymenty w klasie pierwszej

• W tym tygodniu uczniowie klasy pierwszej sprawdzali za pomocą doświadczenia, czego potrzebują rośliny do wzrostu oraz poznawali właściwości lodu. Czekamy na rezultaty ich eksperymentów.

• Też będziemy lekkoatletami

• Na lekcji wf najmłodsze klasy poznały sylwetki polskich sportowców oraz sporty, które reprezentują. Swoboda, Fajdek, Nowicki czy Kszczot - to tylko niektórzy z całej plejady naszych polskich reprezentantów. Dzięki krótkiej prelekcji dzieci poznały również poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, takie jak: skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, rzut młotem czy rożnego rodzaju biegi, które można zobaczyć podczas zawodów sportowych. Oczywiście, po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne szybkościowe.

• Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu podczas lekcji języka polskiego uczniowie poznali dzieje polszczyzny, przypominali sobie polskie przysłowia, tłumaczyli frazeologizmy i mierzyli się z łamańcami językowymi. Na korytarzu szkolnym umieszczono okolicznościową gazetkę, wskazówki dotyczące zasad poprawnej odmiany kłopotliwych wyrazów oraz plakaty wykonane przez młodzież. Dla uczniów kl. 4-8 ogłoszono konkurs kaligraficzny, który związany jest z twórczością Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej – literackich patronów roku 2023.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego pierwszaki świętowały kreatywnie - zobaczcie pierwsze próby kodowania i ich efekty.

• Lektura w kl. 4a

• Praca z lekturą na lekcjach języka polskiego może być niezwykle przyjemna. Przygodę z książką pt. „Opowieści z Narnii” uczniowie kl. 4a rozpoczęli od gry planszowej, a podsumowali wykonując makiety baśniowej krainy. Powstały piękne prace!

• Nasza szkoła w Eduelo

• Z EDUELO KORZYSTAMY, UTRWALONĄ WIEDZĘ MAMY!

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Libiążu wykorzystuje nowoczesne narzędzie edukacyjne, jakim jest Eduelo. Nasi uczniowie, zarówno podczas lekcji jak i w ramach pracy domowej, chętnie rozwiązują quizy z różnych przedmiotów i pokonują kolejne wyzwania. Nauka z Eduelo jest nie tyle obowiązkiem, co czystą przyjemnością. Dzieci chętnie angażują się w ćwiczenia i aktywnie rozwijają swoje umiejętności. Uczą się, bawiąc.

Zachęcamy, korzystajcie z Eduelo jak najczęściej i odwiedzajcie stronę www.eduelo.pl.

• Tłusty czwartek

• „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,

a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła."

Tłusty czwartek rozpoczyna "ostatki", czyli ostatni tydzień karnawału. Głównym zwyczajem w tym dniu jest oczywiście objadanie się słodkościami. W całej Polsce spożywa się pączki, faworki i oponki. Również w naszej szkole tego dnia zrobiło się baaardzo słodko.

• REKRUTACJA

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bł. Jana Pawła II ogłasza zapisy do kl. I (rocznik 2016) dla uczniów spoza obwodu. Zapisu dokonuje się w sekretaricie szkoły w godz. 7.00-15.00 od 13 do 24 lutego 2023 roku.

Zapraszamy!

Zarządzenie Burmistrza: Zarzadzenie_Burmistrza.pdf (pdf, 60 KB)

Dokumentacja do pobrania: osw.rek.spoza_rejonu.docx (docx, 15 KB)

• Sukces uczennic

• Miło nam poinformować, że nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsca w konkursie organizowanym przez Libiąskie Centrum Kultury pt. "Najpiękniejsze Serce Walentynkowe". I miejsce w kategorii klas I-III prrzyznano Marysi Kawce z klasy 2a, natomiast I miejsce w kategorii klas IV-VIII uzyskała Emilia Sosińska z klasy 6a.

Gratulujemy!

• Sukces ucznia

• Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3b, Krystian Pelc, zdobył I miejsce w Turnieju Szachowym GOS ENERGIA Libiąż 2-3.02.2023. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Akcja "Święta bez taty"

• Uczniowie naszej szkoły dołączyli się do akcji promowanej przez gminę Libiąż, OSP Libiąż i OSP Moczydło "Święta bez taty". Celem akcji było zbieranie latarek dla dzieci z Ukrainy. 30 stycznia zebrane latarki przekazaliśmy do Urzędu Miasta w Libiążu. Wszystkim osobom, które dołączyły się do zbiórki bardzo dziękujemy.