• Libiąski Dzień Piżamy

• 29 września, w ramach solidarności z chorymi na nowotwór dziećmi na oddziałach onkologicznych, uczniowie naszej szkoły założyli piżamy.

• Gminny Marszobieg

• 28 września klasy 3a i 3b wzięły udział w Gminnym Marszobiegu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4. Uczniowie przebrani w piżamy solidaryzowali się z dziećmi chorymi na nowotwory.

• Dzień Jabłka

• Uczniowie klasy 2a świętowali Dzień Jabłka w twórczy sposób. Najpierw kosztowali jabłka, potem je opisywali, a na końcu wykonali z kolorowego papieru. To był jabłkowy dzień w naszej klasie!

• Dodatkowe dni wolne

• Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z § 5, ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 ze zmianami) dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bł. Jana Pawła II w Libiążu informuje o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalonych na rok szkolny 2023/2024 na podstawie § 5 ust.1 i 2 w/w rozporządzenia.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych ustalone na rok szkolny 2023/2024:

2.05.20234 r. (czwartek),

14.05.2024 r. (egzamin w klasie VIII – j. polski ),

15.05.2024 r. (egzamin w klasie VIII – matematyka),

16.05.2024 r. (egzamin w klasie VIII – j. obcy nowożytny),

- 31.06.2024 r. (piątek).

W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych na podstawie § 5, ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 ze zmianami) w szkole na wniosek rodziców będą organizowane zajęcia wychowawczo – opiekuńcze.

• Samorząd Uczniowski

• Miło nam poinformować, że wybory do SU zostały rozstrzygnięte:

przewodnicząca - Rozalia Ławczys,

zastępca - Julia Rybak,

skarbnik - Natalia Dyner,

sekretarz - Maciej Kosowski.

Gratulacje!

• Odblaskowa szkoła

• Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze już kolejny raz udział w akcji "Odblaskowa Szkoła", której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci .Ponadto uczniowie mają możliwość poszerzenia wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas zajęć, konkursów i spotkań realizowanych na terenie szkoły.

Szanowni Mieszkańcy Miasta Libiąż!

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, dlatego pragniemy przypomnieć, że nasza szkoła znajduje się w obszarze zabudowanym.  Przepisy bardzo jasno wskazują, że obszarem zabudowanym jest teren usytuowany wzdłuż drogi, na którym zrealizowana została zabudowa miejska, wiejska lub przemysłowa.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3f/Polish...

Najważniejsze przepisy w obszarze zabudowanym:

1. Zgodnie z definicją początek obszaru zabudowanego jest wyznaczony znakiem drogowym przedstawiającym szereg czarnych domów na białym tle (D-42). Jego koniec określa znak drogowy D-43, czyli przekreślone czerwoną linią domy szeregowe na białym tle.
            2. Znak D-42 informuje o rozpoczęciu obszaru zabudowanego, gdzie kierujący może spodziewać się wzmożonego ruchu pieszych czy kierujących jednośladami.
            3. Na tym terenie obowiązuje prędkość do 50 km/h.
            4. Zmotoryzowani powinni pamiętać także o tym, że w obszarze zabudowanym zabrania się używania sygnałów dźwiękowych – chyba, że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem.

Ponadto pragniemy przypomnieć, że przy drodze Oświęcimskiej (w pobliżu naszej szkoły) znajduje się tzw. inteligentne przejście dla pieszych, które reaguje czujnikami ruchu i kamer na pojawienie się pieszego, który powoduje uruchomienie się sygnałów świetlnych dobrze widocznych dla kierujących pojazdem.

• Wracamy z TALENCIAKAMI

• Nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji Szkoła Pełna Talentów organizowanej przez LIDL.

Jak otrzymać TALENCIAKA? To banalnie proste!

1. Zrób zakupy w LIDLU za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.

3. Przekaż TALENCIAKA NASZEJ szkole. Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w NASZEJ szkole lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA.

Nie masz możliwości dostarczenia TALENCIAKÓW do Naszej Szkoły?

Żaden problem! Wejdź na stronę https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040006414

lub wpisz nazwę szkoły Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bł. Jana PawłaII i przekaż TALENCIAKI dla NAS.

Każdy TALENCIAK to dodatkowa szansa w loterii. Do wygarnia SUPERNAGRODY.

Zostań superbohaterem - wspieraj Naszą Szkołę pełną Talentów!

• Pamiętamy!

• Pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą wolność!

W ramach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej klasy trzecie zapaliły znicze pod Pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego na libiąskim cmentarzu.

#SzkołaPamięta

• Narodowe Czytanie

• 8 września odbyła się 12 edycja Narodowego Czytania, której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu i Libiąskie Centrum Kultury. Lekturą tegorocznej edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Martyna, Maja i Rozalia pięknie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 2.

• Najaktywniejsi czytelnicy

• Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę Burmistrza w konkursie na Najaktywniejszego Czytelnika Gminy Libiąż 2023 zdobyły aż dwie uczennice naszej szkoły. Natalia Dyner zdobyła II miejsce, Julia Dombek III miejsce, dodatkowo Antonii Prusaczyk zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.