• Spotkanie z policją

• Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły, racjonalne korzystanie z Internetu i komputera oraz przestrzeganie kodeksu ruchu drogowego, to tylko niektóre z tematów poruszanych w dniu dzisiejszym z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Komendy Policji za ciekawe spotkanie.

• Pamiętamy!

• 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Ludwik Mołata - bohater II wojny światowej, absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu.

• .

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września o godz. 9.00 na dużej sali gimnastycznej. Po oficjalnym rozpoczęciu klasy ze swoimi wychowawcami przejdą do wyznaczoych sal.

• Ogłoszenie

• Informacja dla rodziców uczniów WYŁĄCZNIE KLAS I, którzy chcą po raz pierwszy skorzystać z posiłków dla dziecka w szkole. Obiady będą wydawane od 5 września dla uczniów, którzy dokonają wpłaty w terminie.

Obiad WRZESIEŃ 2023

19 x 3,5 – I danie (zupa) = 66,50 zł

19 x 5,50 = II danie = 104,50 zł

19 x 9 = cały obiad (zupa + II danie) = 171,00 zł

Nr rachunku na który należy dokonywać wpłat za obiady:

Przedszkola Samorządowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu

PEKAO SA: 83 1240 4155 1111 0010 6067 4600

WAŻNE!!! Wpłat należy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2023 r.

OPŁATY DLA UCZNIÓW KLAS II – VIII wraz z odpisami SĄ WYSŁANE NA LIBRUSIE ! JEŚLI KTOŚ Z UCZNIÓW KLAS II-VIII CHCE PIERWSZY RAZ SKORZYSTAĆ Z OBIADÓW PROSIMY O WIADOMOŚĆ NA LIBRUSIE.

• Zakończenie roku szkolnego

• Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla uczniów klas trzecich i ósmych. Uhonorowana została również Maja Wojdyło, która uzyskała najwyższą średnią ocen. Tegoroczną nagrodę Kapitana Ludwika Mołaty ufundowaną przez Panią Barbarę Boles Davis i tytuł Absolwentki Roku otrzymała Julia Gębala z klasy VIII b. Gratulujemy!

Do Złotej Księgi Absolwentów zostali wpisani uczniowie, którzy ukończyli Szkołę Podstawową nr 2 z wyróżnieniem. Gratulujemy.

• Podsumowanie pracy

• 22 czerwca podczas uroczystego apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody m.in. za wysoką frekwencję, udział w konkursach, pracę w wolontariacie, Samorządzie Uczniowskim, Poczcie Sztandardowym, wysokie czytelnictwo. Ogłoszono wyniki plebiscytu przeprowadzonego wśród uczniów - tytuł najsympatyczniejszego nauczyciela w roku szkolnym 2022/2023 otrzymała pani Agnieszka Kulczyk. Gratulujemy!

• Zielona szkoła

• W dniach 12 - 17 czerwca uczniowie klas trzecich przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju. Czekało tu na nich wiele atrakcji. Spacerowali górskimi szlakami oraz zdobywali wiedzę o okolicy. Uczestniczyli w wycieczkach do Krynicy i do Nowego Sącza. Zwiedzili Miasteczko Galicyjskie i zachwycające Muzeum Zabawek. Pobyt był bardzo udany.

• Podsumowanie kampanii

• 16 czerwca w Urzędzie Miasta Libiąż odbyło się podsumowanie kampanii "Czerwona kartka dla wandali". Dziękujemy nauczycielom i uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w działania związane z akcją.

• Wycieczka do Wadowic

• 15 czerwca uczniowie klas czwartych odwiedzili rodzinne miasto patrona naszej szkoły. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Obejrzeliśmy ekspozycję ukazującą kolejne etapy życia i działalności Jana Pawła II, mogliśmy poznać Wadowice z początku XX w. oraz zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła do 18-ego roku życia. Był również czas na zakup pamiątek i skosztowanie słynnej, papieskiej" kremówki.

• Wycieczka klasy 5a

• Klasa 5a, aby uczcić zbliżający się koniec roku szkolnego, wybrała się do Krakowa. Pierwszym punktem programu był Wawel i trasa wokół zamku pod hasłem "Otwórz oczy na Wawel". Po lekcji historii udaliśmy się do Be Happy Museum. Było dużo uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

• Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza

• 13 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 4. Indywidualnie Mateusz Prusaczyk zajął III miejsce. Drużynowo nasza szkoła również uplasowała się na III stopniu podium. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie.

• Konkurs pt. "Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II"

• 7 czerwca w Wadowicach odbył się etap wojewódzki konkursu o bracie Jana Pawła II - patrona naszej szkoły. Dwójkę reprezentowali uczniowie, którzy swoją ciężką pracą i wytrwałością przebrnęli przez etap szkolny i powiatowy - Julia Gębala, Aleksandra Kasprzyk i Jakub Stempkowicz. Za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe. Podczas wizyty w Wadowicach mieli okazję poznać miasto,  zjeść pyszne kremówki oraz zwiedzić dom rodzinny Jana Pawła II.

• Turniej szachowy

• 6 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju szachowym. I miejsce w kategorii klas 1-3 zajął Krystian Pelc, a III miejsce - Wojciech Stempkowicz. Serdecznie gratulujemy! Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Gołda, Mateusz Prusaczyk, Igor Gonciarczyk, Magdalena Dorynek.