• Pamiętamy o naszym Patronie

• 16 października 2023 roku wspominamy 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przyjął On wtedy imię Jan Paweł II. Było to wydarzenie niezmiernie ważne dla wszystkich, szczególnie dla jego rodaków. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma tak wyjątkowego Patrona.

autor obrazu: Zbigniew Kotyłło

• Święto Edukacji Narodowej

• 14 października 2023 r. mija 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.

Obochody Dnia Nauczyciela w naszej szkole - życzenia i występ uczniów.

• Fakty i mity dotyczące zdrowia psychicznego

• Klasa 5b uczestniczyła w zajęciach z psychologiem szkolnym. Tematem spotkania były fakty i mity dotyczące zdrowia psychicznego, przedstawione w formie teleturnieju. Uczniowie chętnie dyskutowali, wymieniali się opiniami, współpracowali w grupie oraz stworzyli plakaty profilaktyczne.

• Wszystkie EMOCJE są ważne!

• Rozpoczynamy w naszej szkole cykl działań profilaktycznych dotyczących zdrowia psychicznego. Uczniowie w ciągu całego roku szkolnego dowiedzą się, czym są emocje, a także nauczą się, jak sobie z nimi radzić. Poznają czynniki wpływające na dobre samopoczucie oraz zostaną poinformowani o tym, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Nasze działania obejmą również rodziców i nauczycieli, którzy cyklicznie będą otrzymywać materiały poszerzające wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego.

• Mistrzowie z Dwójki

• W Mistrzostwach Gminy Libiąż w Koszykówce 3x3 nasza szkoła wystawiła zarówno kadrę dziewcząt jak i chłopców w kategorii kl. IV-VI. Nasze drużyny spisały się znakomicie. Dziewczęta zajęły III miejsce w gminie, a chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli Mistrzostwo Gminy Libiąż. Dzięki temu będą reprezentować Naszą Gminę w zawodach powiatowych.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Milena Juras, Sandra Kopyć, Milena Jodłowska, Zofia Jopek, Iga Skinderowicz.

Mistrzowie wystąpili w składzie: Jakub Zawadzki, Mateusz Jewak, Miłosz Kosowski, Marcel Stolarz, Maciej Kosowski.

Obu drużynom serdecznie gratulujemy, a chłopcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

• Wyniki plebiscytu

• Miło nam poinformować, że tytuł Najsympatyczniejszego Chłopaka w szkole otrzymali:

- Tymon Śmiałek z klasy 1a,

- Filip Samuś z klasy 5a.

Gratulujemy!

• Nagrodzeni w konkursie

• Uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody w Konkursie plastycznym "Dbam o klimat - sadzę drzewa!". Rozdanie nagród w LCK odbyło się wraz z warsztatami, sadzeniem drzewa oraz cebulek roślin cebulowych. Gratulujemy naszym uczniom otrzymanych nagród!

Katarzyna Klamka kl.3b

Gabriela Kądzior kl.1b

Filip Samuś kl.5a

Maja Sojka kl.4a

Lena Firecka kl. 4a

Emilia Sosińska kl.7a

• Dzień Języków Obcych

• Klasa 4a na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego świętowała Dzień Języków Obcych. Uczniowe dowiedzali się, jak wyglądają flagi różnych krajów, jakimi językami posługują się ich mieszkańcy oraz jak się przywitać w różnych częściach świata.  Następnie pracując w grupach przygotowali ciekawe i kolorowe lapbooki.

• Wycieczka kl. 6a i 8a

• Wycieczka przyrodnicza do Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie - Dolina Będkowska, połączona z pieczeniem kiełbasek i relaksem na świeżym powietrzu w otoczeniu wapiennych skałek.

• Powietrze to życie!

• Uczniowie i uczennice klasy 3b eksperymentowali z powietrzem. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Co jest bezwonne, bezbarwne i niewidoczne, a niezbędne do życia?

Zrobiliśmy trening oddechu, dmuchaliśmy w piórka, utrzymywaliśmy jak najdłużej w powietrzu bańki mydlane, eksperymentowaliśmy z ogniem.

• Wycieczka klas I

• Klasy pierwszej odwiedziły Gospodarstwo Edukacyjne "Zagroda Zosia" w Bieruniu. Dzieci zapoznały się z życiem zwierząt gospodaskich oraz egzotycznych. Zobaczyły z bliska różne rasy kur, koguty, perliczki, gęsi, owce, kozy, króliki, pawie, strusie emu oraz strusie afrykańskie. Podczas zajęć warsztatowych samodzielnie wykonały pyszne masło. Na zakończenie odbyła się uczta, podczas której dzieci smakowały świeży chleb z własnoręcznie przygotowanym masełkiem oraz domowym dżemem. To był fantastyczny dzień!

• Zajęcia w MBP

• 3 października klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Poznały tajniki działania biblioteki oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których wykonały piękne prace.

• Konkurs literacki

• Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zaprasza do udziału w konkursie literackim na najciekawszą Libiąską Bajkę Profilaktyczną pod hasłem „Bajka na zdrowie”. W tegorocznej edycji konkursu głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problematykę zdrowia psychicznego oraz promocja postawy zrozumienia i akceptacji drugiego człowieka. Konkurs skierowany jest do młodzieży z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ze szkół średnich.

Regulamin oraz karta zgłoszenia: https://www.dropbox.com/.../Regulamin-Bajki...

• Libiąski Dzień Piżamy

• 29 września, w ramach solidarności z chorymi na nowotwór dziećmi na oddziałach onkologicznych, uczniowie naszej szkoły założyli piżamy.