• Klasowe wigilie

• "Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory."

22 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. W świąteczny klimat wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów kl. 3b  i program artystyczny zaprezentowany przez uczniów kl. 1a i 6a.

• Szkolne jasełka

• W tym roku jasełka przygotowała kl. 3b wraz z wychowawczynią - p. Sylwią Zając. Przedstawienie obejrzeli uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice małych aktorów. Występ wszystkim bardzo się podobał. Brawo!

• Merry Christmas

• Koło języka angielskiego życzy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia - MERRY CHRISTMAS!

• Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy

• Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy organizowanym przez LCK. Z przyjemnością informujemy, że zajęliśmy drugie miejsce. Nasz łańcuch mierzył 95 m. W odbiorze nagrody naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy 3a - Lenka, Wiktoria i Wiktoria. Są to uczennice, które najbardziej zaangażowane były w pracę nad łańcuchem. Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy.

• "Pod biało-czerwoną"

• 20 grudnia odbyła się inauguracja oddania do użytku masztu flagowego, który został postawiony na terenie naszej szkoły, dzięki udziałowi gminy Libiąż w projekcie "Pod biało-czerwoną". Celem projektu jest uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz zachęta do postaw patriotycznych. W uroczystości podniesienia flagi państwowej na maszt udział wzięła społeczność szkolna na czele z panią dyrektor - Renatą Rostecką, przedstawiciele Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz zaproszeni goście - pan burmistrz Jacek Latko, przewodnicząca Rady Miejskiej, dyrektor Zespołu Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1.

• "Różowa skrzyneczka"

• Dwie różowe skrzyneczki dotarły do naszej szkoły. Znajdują się w nich środki higieniczne, które są dostepne w damskich toaletach.

Jeśli ktoś będzie chciał przyniesć zapas do skrzyneczek, to zachęcamy, by przekazać go opiekunom Samorządu Uczniowskiego - to oni objęli pieczę nad skrzyneczkami.

Pomysł ten rozpowszechnia Fundacja Różowa skrzyneczka. Jej celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym poprzez m.in. zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej w szkole oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania.

• 24 ZADANIA NA CZAS OCZEKIWANIA

• 1 grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do świąt. Codziennie czeka na nas jedno zadanie z kalendarza adwentowego.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie relacjonujemy realizację kolejnych poleceń.

• Podsumowanie konkursu

• Uczennice Rozalia Ławczys i Julia Rybak reprezentowały naszą szkołę w VIII Gminnym Konkursie Historyczno - Literackim im. Andrzeja Harata. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiąż odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Uroczystość uświetnił wykład historyczny: "Stan wojenny - wojna z narodem" dr. Pawła Naleźniaka z Instytutu Pamięci Narodowej, w którym wzięli udział uczniowie klasy 8a.

• Dwójka pomaga zwierzakom

• 15 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zawieźli zebrane przez społeczność szkolną dary do schroniska dla zwierząt w Chełmku.

• Nagrody dla szkoły

• Do naszej szkoły dotarły nagrody za Talenciaki zebrane w akcji Lidla "Szkoły Pełne Talentów".

Dziękujemy za ogromne wsparcie i każdy przekazany kupon! Kolejny raz okazało się, że możemy liczyć na naszą szkolną społeczność!

• Betlejemskie Światełko Pokoju

• Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do naszej szkoły.

W Polsce Betlejemskie Światełko Pokoju od 1991 roku przekazują harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, symbolizuje ono braterstwo, nadzieję, pokój Jezusa Chrystusa. Od ponad 30 lat zapalane jest co roku przez skautów od ognia palącego się wiecznie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie płomień niesiony jest w wielkiej sztafecie przez kraje na wszystkich kontynentach.

• ZAWODY W PŁYWANIU

• 9 grudnia uczniowie klas trzecich wzięli udział w MIEJSKO - GMINNYCH MIKOŁAJKOWYCH ZAWODACH PŁYWACKICH. Mogą pochwalić się wieloma zdobytymi medalami.  W pływaniu na 25 m stylem grzbietowym I miejsce wśród dziewcząt - ANASTAZJA STASZEWSKA, II miejsce - ALICJA POZNAŃSKA, III miejsce - MARIA TABOR; wśród chłopców I miejsce - KRYSTIAN PELC, II miejsce - MAURYCY MATUSIAK. W pływaniu na 25 m kraulem I miejsce - IGOR GONCIARCZYK, II miejsce - KSAWERY BEBAK. W pływaniu z przyborem II miejsce zdobyła NADIA MATYSIK. Gratulujemy!

• Mikołajkowy konkurs

• Z okazji mikołajek Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny Konkurs na Najdłuższą Brodę Mikołaja. Rywalizacja była zacięta! W klasach młodszych wygrała klasa 3b, a w klasach starszych 4a. Uczniowie świetnie się bawili i wykazali dużą pomysłowością.

• Warsztaty ceramiczne

• Uczniowie klas 4b, 6a i 8b uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które prowadziła pani Marita Benke-Gajda - wieloletni rzeczoznawca w dziedzinie ceramiki z ramienia Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz wykładowca w Pracowni Rzeźby w Ceramice na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzieci wykonały pod jej okiem anioły z gliny szamotowej. Prace te zostaną wręczone podczas III Koncertu Noworocznego pt. "Łączymy Pokolenia".

• Wycieczka klas czwartych

• 7 grudnia uczniowie klas czwartych uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe integracyjnym na kręgle. Dzieciaki miło i aktywnie spędziły czas. Współzawodnictwo na torach okazało się świetną zabawą.