• Święto Konstytucji 3 Maja

• Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej. 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.  Chcąc przybliżyć uczniom tak ważne wydarzenie z historii naszego kraju, p. Ewa Dęsoł Gut i p. Michał Rapka przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to wspaniała lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat.

• Festiwal Zawodów

• Festiwal Zawodów w Krakowie odwiedziły klasy 8a, 8b, 8c, które już wkrótce wybiorą swoją dalszą ścieżkę edukacyjną. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z terenu województwa małopolskiego, zobaczyć na żywo prezentacje zawodów z różnych branż. Na stoiskach wystawienniczych każdej szkoły była także możliwość porozmawiania ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami. Życzymy wszystkim ósmoklasistom trafnego wyboru przyszłej szkoły i zawodu!

• VI Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Obcym

• 26 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Zagórzu odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Obcym Greatest movie songs - piosenki z filmów, musicali i bajek.Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6a - Martyna MołdaMartyna przygotowała  evergreen - piosenkę legendarnego szwedzkiego zespołu ABBA -Mamma miaPiosenka wykonywana była w języku angielskim. Martyna rywalizowała z 24 wykonawcami, którzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 3-5 oraz kategoria wiekowa starsza - uczniowie klas 6-8. Naszej reprezentantce nie udało się zająć punktowanego miejsca, ale był to pierwszy w historii szkoły udział naszego ucznia w takim konkursie - z czego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy umiejętności wokalnych i językowych!

• Konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III

• 26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III. Przedstawiciele klas pięknie zaprezentowali się recytując wiersze autorów poezji dziecięcej. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Zuzanna Jaworska (klasa 2a), II miejsce - Alicja Poznańska (klasa 3b), III miejsce - Julia Dombek (klasa 2b). Serdecznie gratulujemy wszystkim pięknie deklamującym uczniom!

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi - 22 kwietnia - uczniowie klas 1- 4 wykonali plakaty ekologiczne promujące ochronę środowiska i działania przyjazne ekologii. Klasy 5-8 wzięły udział w konkursie ekologicznym.

• Wolontariat

• Wielkie brawa dla wolontariuszy z naszej szkoły, którzy brali udział w akcji "PODZIEL SIĘ SERCEM". Zebrana żywność została przekazana jako wsparcie dla najuboższych osób i rodzin w naszej gminie.

• Sukcesy sportowe

• I miejsce w powiecie i awans do finału wojewódzkiego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U-10"! 19 kwietnia nasza drużyna chłopców U-10 brała udział w eliminacjach powiatowych, okazała się najlepsza i tym samym już w maju weźmie udział w finale w Wadowicach, gdzie zmierzy się z drużynami z całego województwa. Skład naszej drużyny to: Szymon Jodłowski, Oskar Bielowicz, Borys Oleszko, Filip Prystupa, Mikołaj Jochymczyk, Nikodem Król, Szymon Naleśnik, Oskar Wasiak.

W turnieju powiatowym brała udział też drużyna U-12 i zajęła III miejsce. Skład naszej drużyny to: Mateusz Jewak, Marcel Stolarz, Jakub Zawadzki, Maciej Kosowski, Miłosz Kosowski, Jakub Pieczka, Filip Mąsior, Miłosz Chłopek, Filip Prystupa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

• Konkurs "Trzymaj formę"

• Szkolny konkurs "Trzymaj formę" odbył się 3 kwietnia 2023. Celem konkursu było przypomnienie o zasadach zdrowego odżywiania się, profilaktyce zdrowotnej, znaczeniu prawidłowej diety i ruchu dla zdrowia człowieka.

Laureaci konkursu: I miejsce - Julia Gębala (kl. 8b), II miejsce - Aleksandra Kasprzyk (kl. 8b) i Emilia Sosińska (kl. 6a), III miejsce - Julia Rybak (kl. 6a) i Kamil Piwowarczyk (kl. 8b)

• Potrafimy udzielić pomocy

• Klasa 2 b poznała zasady udzielania pierwszej pomocy. Korzystaliśmy z fantoma oraz byliśmy z wizytą w gabinecie naszej szkolnej pielęgniarki, Pani Małgosi. A oto efekty naszych działań.

• Pamiętamy

• Święto Chrztu Polski upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny, które miało miejsce 14 kwietnia 966 roku. Wówczas książę Polan - Mieszko I - wraz ze swym najbliższym otoczeniem przyjął chrzest, co dało początek procesowi chrystianizacji, zjednoczenia plemion oraz powstania państwa  polskiego.

• Rewia na lodzie

• 12 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennym spektaklu pt. Przygody Sindbada Żeglarza. Było to widowisko wyjątkowe, gdyż dzieci miały okazję obejrzeć po raz pierwszy rewię na lodzie.

• Mali ekolodzy

• Jak dbać o środowisko? - na to pytanie w formie zadania projektowego odpowiadali uczniowie klasy pierwszej. Przygotowali plakaty informacyjne, które prezentowali na forum klasy. Podsumowanie zajęć ekologicznych w takiej formie utrwaliło ich wiedzę.

• Niezwykła wizyta

• 3 kwietnia uczniów klas drugich odwiedzili niezwykli goście. Były to panie z Koła Gospodyń "Libiążanki", które opowiedziały dzieciom o wielkanocnych zwyczajach, wspólnie z nimi wykonały kartki świąteczne, a także zaśpiwały ludowe piosenki przy pięknym akompaniamencie akordeonu. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom Gospodyniom i czekamy na kolejne spotkania.