• Pamiętamy

• W listopadzie wspominamy zmarłych z naszych rodzin. W społeczności szkolnej myślimy także o tych, którzy związani byli z naszą placówką. Pamiętamy o zmarłych nauczycielach, pracownikach i uczniach Dwójki. Szczególnie wspominamy p. Barbarę Ptasińską-Klimek, p. Urszulę Wojdyło i p. Ryszarda Bębenka, którzy odeszli w tym roku. Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność za ich pracę i oddanie.  Na zawsze pozostaną w naszych sercach.

• Dwójka pamięta!

• Szkoła Podstawowa nr 2 kolejny raz dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczcili również pamięć zasłużonych dla Libiąża mieszkańców, zmarłych nauczycieli, uczniów naszej szkoły i swoich bliskich.

• Senior bezpieczny z Dwójką

• 28 października uczniowie klasy 3b odwiedzili Dzienny Dom Seniora w Libiążu. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Odblaskowa Dwójka". W ramach inscenizacji śpiewająco przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieciaki z radością spędziły czas z Seniorami - rozmawiali i wspólnie śpiewali. Wzajemnie cieszyli się swoją obecnością.

• Spotkanie z dietetykiem

• 25 października naszą szkołę odwiedziła dietetyk - pani Natalia Jekiel. Podzieliła się z nami cenną wiedzą na temat zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Bardzo dziękujemy za cenne rady.

• Nasza spiżarnia

• Świetliczaki już przygotowały się do zimy.

"Jesień stawia swoje kosze, piękne dary dla was niosę.

Z pola, sadu i ogrodu nie zabraknie z lasu miodu.

Zimą w kuchni usiądziemy, przy słoikach się zbierzemy

i zapachnie lato u nas, gdy za oknem gna wichura".

• Czerwona kartka dla wandali

• Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 włączyła się w kampanię "Czerwona kartka dla wandali". W klasach przeprowadzono rozmowy na temat potrzeby troski o wspólne dobro, kosztów, jakie ponoszą wszyscy mieszkańcy za dewastacje, uczniowie obejrzeli zniszczenia, których dokonano w naszej okolicy. Nasi wychowankowie wykonali plakaty, nagrali filmiki, aby zachęcić do wspólnego dbania o nasze miasto oraz zwracania uwagi na akty wandalizmu.

• Odblaskowa Dwójka

• Uczniowie klasy 8a wzięli udział w konkursie pt."Bądź bezpieczny na drodze". I miejsce zajął Krzysztof Myrdko, II miejsce - Mateusz Konieczny, III miejsce - Izabela Wilk.

• Senior bezpieczny z Dwójką

• 21 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu po raz kolejny odwiedzili Dzienny Dom Seniora w Libiążu. W prezencie podopiecznym zanieśli "odblaskowe babeczki" z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Oprócz poczęstunku były wspólne rozmowy, gry i muzykowanie.

• Sportowy sukces uczniów

• 20 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców. Nasza drużyna nie miała sobie równych i wygrała cały turniej zdobywając Mistrzostwo Libiąża. W skład naszej drużyny weszli: Krzysztof Myrdko, Kacper Szelągowski, Oliwier Kosowski, Mateusz Prusaczyk, Patryk Pazoła, Rafał Joczymczyk, Filip Poznański. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym.

• Jesienna dekoracja szkoły

• Rabaty przed szkołą oraz wejście zostały pięknie udekorowane. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za wspaniałe wrzosy i dynie. Możemy w pełni rozkoszować się urokami jesieni.

• Odblaskowa Dwójka

• Piosenka "Zebra na drodze" w wykonaniu koła muzycznego. Tekst - Emilka Zając z kl. 6a, muzyka - pan Michał Rapka.

Pierwszaki wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych.

• Wycieczka klas ósmych

• 19 października klasy ósme udały się na wycieczkę do Planetarium - Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie. Uczniowie wzięli udział w prelekcji „FASCYNUJĄCY KOSMOS" oraz zobaczyli projekcję filmu popularno - naukowego „Explore". Prelekcja i film były bardzo ciekawe i odkryły przed nami tajemnice kosmosu.

• Dzień Języków Obcych

• To międzynarodowe święto, ustalone z inicjatywy Rady Europy, obchodzone corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z okazji tego święta uczniowie klas 8a, 8b i 8c wzięli udział w specjalnych zajęciach językowych, podczas których rywalizowali między sobą w kilku konkurencjach:

•  rozpoznawanie języków,
            •  opis zabytku znajdującego się w jednej z europejskich stolic - Koloseum,
            •  piosenka w j. angielskim - jako test z lukami -„Yellow Submarine”, The Beatles,
            •  musztra - jako” pamiątka” po stacjonujących w naszej szkole wojskach austriackich podczas I Wojny Światowej,
            •  puzzle z historyjką - „Muzykanci z Bremy”,
            •  tłumaczenie słówek na dwa języki obce,
            • mapa - rozpoznawanie krajów niemieckojęzycznych.

Konkurencje oparte były na znajomości dwóch języków obcych- j. angielskiego i j. niemieckiego. Rywalizacja międzyklasowa zakończyła się zwycięstwem klasy 8a.

• Stypendium Burmistrza

• Aleksandra Kasprzyk, Michał Wojdyło i Stefania Sokołowska otrzymali Stypendium Burmistrza Libiąża. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i absolwentki! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia pochodzą z fb Gmina Libiąż.

• Odblaskowa Dwójka

• W ramach konkursu Odblaskowa Szkoła pierwszaki zostały wyposażone w odblaski. Dzięki nim będą bardziej widoczni na drodze podczas szarych, jesiennych dn.

• Pamiętamy o naszym Patronie

• 16 października 2022 roku wspominamy 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przyjął On wtedy imię Jan Paweł II. Było to wydarzenie niezmiernie ważne dla wszystkich, szczególnie dla jego rodaków. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma tak wyjątkowego Patrona.

autor obrazu: Zbigniew Kotyłło