• Olimpiada i zabawa karnawałowa

• 27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Libiążu odbyła się XXII Karnawałowa Olimpiada Sportowa. W rozgrywkach sportowych brali udział uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1. Celem olimpiady była wspólna zabawa, integracja oraz propagowanie zasady zdrowej rywalizacji. Po olimpiadzie odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie świetnie się bawili przy dźwiękach muzycznych hitów.

• Koło tkackie w naszej szkole

• Przygoda z tkactwem rozpoczęta #laboratoriaprzyszłości.

Poznaliśmy pierwszy splot płócienny, podstawowy sposób wzajemnego przeplatania się układów nitek osnowy i wątku w procesie tworzenia tkaniny.

• Spotkanie z policjantami

• 26 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z funkcjonariuszami policji. Panowie rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii i przypomnieli zasady właściwego postępowania w różnych sytuacjach.

• Zajęcia w kl. VIII

• 23 stycznia uczniowie klas VIII wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela i uczniów z Zespołu Szkół Technicznych "FABLOK" w Chrzanowie. Nasi goście przedstawili ofertę edukacyjną swojej placówki oraz zaprezentowali ciekawe eksponaty - układy mechatroniczne. Ósmoklasiści samodzielnie sterowali układami opartymi na elementach pneumatycznych i elektrycznych, posługiwali się sterowanym komputerowo manipulatorem. Obejrzeli również ciekawe mechanizmy stosowane w budowie maszyn, w tym mechanizm maltański i przekładnię planetarną. Pod kierunkiem prowadzącego analizowali za pomocą oscyloskopu przebiegi elektryczne uzyskane na generatorze.

• "Sportowe Dzieciaki"

• Uczniowie naszej szkoły już wiedzą, co to znaczy być „Sportowym Dzieciakiem”. To projekt, którego twórcą i instruktorem jest nasz nauczyciel wychowania fizycznego - p. Michał Gut. Dzieciaki chodzą na wycieczki, jeżdżą na rowerach i nartach, a niektórzy nawet pływają. Oczywiście, każdy uczeń naszej szkoły w każdej chwili może dołączyć do zajęć tego sportowego projektu. Zapraszamy i zachęcamy: Zostań "Sportowym Dzieciakiem"!.

• Spotkanie

• 20 stycznia w naszej szkole powitaliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Nasi goście mieli okazję obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów klasy III B, a po przedstawieniu dzieciaki wzięły udział w ciekawych zajęciach z języka angielskiego. Odbył się także spacer po szkole. Zapraszamy we wrześniu, do miłego zobaczenia!

• Wycieczka kl. VI

• 20 stycznia uczniowie kl. VI A wybrali się na lodowisko w Chrzanowie. Dzieciaki szlifowały fromę przed zbliżającymi się feriami i świetnie się bawiły.

• Udział w projekcie

• W okresie od stycznia do maja 2023 r. w naszej szkole odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu: "Małopolska Tarcza Antykryzysowa-Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych."

Lista zajęć:

- ZDW. Zajęcia z zakresu kompetencji rozumienia i tworzenia informacji - p. Danuta Chylaszek;

- ZDW. Zajęcia z zakresu kompetencji matematycznych oraz kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii (zajęcia przyrodnicze) - p. Lilianna Ziajka, p. Grażyna Gołębiowska;

- ZDW. Zajęcia z zakresu kompetencji w  zakresie wielojęzyczności (język obcy) - p. Danuta Kowalska, p. Joanna Bigaj;

- ZDW. Zajęcia  z zakresu kompetencji matematycznych oraz kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii (edukacja matematyczna) - p. Małgorzata Grabowska;

- Zajęcia z zakresu kompetencji w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej (zajęcia muzyczne) - p. Michał Rapka;

- Zajęcia z zakresu kompetencji cyfrowych (zajęcia informatyczno- konstrukcyjne) - p. Iwona Dombek.

• 1,5% dla Szkoły Podstawowej nr 2

Szanowni Państwo!

Drodzy Rodzice, Przyjaciele Szkoły, Mieszkańcy Libiąża!

Zwracamy się z prośbą o przekazanie naszej szkole 1,5% podatku z rozliczenia finansowego za rok 2022.

Przekazanie 1,5% podatku jest bardzo łatwe. Wpisujemy numer KRS: 0000052078, kwotę wyliczonego 1,5% podatku, cel szczegółowy: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 w LIBIĄŻU.

Dziękujemy!

• Szkolna Akademia Rodzica

• "Odpowiedzialność prawna nieletnich. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami ze strony środowiska?"- pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Policji - rzecznikiem komendanta powiatowego policji asp. Iwoną Szelichiewicz, pracownikiem wydziału ds. nieletnich sierż. Kingą Korbel oraz dzielnicowym mł. asp. Ireneuszem Miarką. Rodzice mogli uzyskać wiele pożytecznych informacji i wskazówek. Podobne spotkania są organizowane w ramach Szkolnej Akademii Rodzica.

• Szydełkowe hobby

• W gabinecie pedagoga uczennice klasy 6a aktywnie spędzają przerwy ucząc się szydełkowania pod okiem koleżanki - Martyny Mołdy, którą tej sztuki nauczyła babcia Maria. Martyna wykonuje również piękne prace techniką amigurumi.

• Sukces uczennicy

• Emilka Sosińska zajęła I miejsce w Parafialnym Konkursie Szopek w kategorii "Szopka regionalna". Gratulujemy!

• Modelowanie na lekcji chemii

• Podczas lekcji chemii klasa 8c budowała modele cząsteczek związków organicznych - węglowodorów, a klasa 7a cząsteczki związków nieorganicznych. Było przy tym sporo zabawy, a niektóre modele są imponujące.

• Zapisy uczniów do kl. I na rok szkolny 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu informuje, że zapisy uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły rozpoczynamy w dniu 16 stycznia 2023 r., a kończymy 8 lutego 2023 r.

Jednocześnie zapraszamy Rodziców i przyszłych Uczniów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 stycznia 2023 r. o godz. 17.00.

Kwestionariusz do pobrania: Kwestionariusz_zapisu_kl.1.doc (doc, 441 KB)