• Dyktando Niepodległościowe

• 29 września uczniowie klas ósmych wzięli udział w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie stanowiła świetną okazję do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Twórcy tegorocznego dyktanda pragnęli podkreślić wkład nauczycieli w odzyskanie i utrzymanie polskiej niepodległości.

• Wycieczka klas drugich

• Uczniowie klas drugich mieli możliwość spędzenia wyjątkowego dnia. W kilka godzin zwiedzili najważniejsze zabytki Polski, a nawet świata, uczestniczyli w lekcji historii średniowiecznej oraz zaznali mnóstwa rozrywek w świecie zabaw i zabawek (karuzele, wystawa klocków LEGO, kino 5D). Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie wraz ze wszelkimi jego atrakcjami została okrzyknięta przez dzieci najlepszym dotychczasowym wyjazdem.

• Świetliczaki świętują Dzień Jabłka

• 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest ceniona przez konsumentów na całym świecie.

• Wyniki wyborów

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego zostały rozstrzygnięte! Miło nam poinformować, że przewodniczącą została Julia Gębala z kl. 8b. Funkcję jej zastępcy będzie pełnił Kacper Nędza z kl. 8a, a skarbnikiem została Natalia Dyner z kl. 4b.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

• Dzień Marchewki

• Z okazji Dnia Marchewki Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę marchwi i jabłek. Zostały one dostarczone do do pobliskiej stadniny koni.

• Pamiętamy

• Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 22 września 2022 roku zmarła pani Urszula Wojdyło, która pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w latach 1978 - 1986.

Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Pracownicy i Społeczność Uczniowska

Uroczystości żałobne odbędą się w sobotę (24 września) o godz. 11.00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

• Lekcje muzyki w kl. I-III

• Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się podczas zajęć muzycznych z Julią - praktykantką - która w ciekawy sposób przeniosła ich w świat muzyki i instrumentów. To były wyjątkowe spotkania. Dziękujemy. 🙂

• Senior bezpieczny z Dwójką

• 21 września przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili Dzienny Dom Seniora w Libiążu. Weronika, Wiktoria, Izabela, Łucja, Wojtek, Michał i Tomek z klasy 8a przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Spędzilśmy czas w miłej i radosnej atmosferze.

• Zajęcia konstrukcyjne w kl.1

• Podczas zajęć konstrukcyjnych uczniowie zbudowali tor przeszkód z klocków sensorycznych. Przy okazji ćwiczyli również zmysł równowagi i stymulowali rozwój umysłowy.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września cała społeczność szkolna, w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego, wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. W tym dniu zostało odkrytych wiele talentów.

• Sukces ucznia

• Nasz uczeń - Aleks Dachowski z kl. IV B wziął udział w turnieju piłki ręcznej z cyklu ”Handballowe soboty” 10 września w libiąskiej hali sportowej. Drużyna chłopców UKS Czwórka Libiąż zagrała z Pogoń 1945 Zabrze, MOSiR Bochnia i Orzeł Opole, zajmując II miejsce w kategorii chłopców. Organizatorem imprezy był UKS Czwórka Libiąż. Gratulujemy sukcesu.

• Bezpieczni na drodze

• 12 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem komendy policji. Podczas krótkiej prelekcji przypomnieli sobie podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz bezpiecznej jazdy rowerem, hulajnogą i samochodem.

• Narodowe Czytanie

• "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza czytali wczoraj na Scenie pod Filarami Libiąskiego Centrum Kultury nasi uczniowie. Była to kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie, która odbywała się w całej Polsce pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Podczas spotkania, którego celem jest promowanie czytelnictwa, po raz pierwszy wręczono także Nagrody Burmistrza Libiąża dla najaktywniejszych czytelników w Gminie Libiąż.