28 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował list do uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.
Jego treść znajduje się tutaj: List Ministra Edukacji Narodowej
28 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował list do uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.
Jego treść znajduje się tutaj: List Ministra Edukacji Narodowej
Zapraszamy do składania kart zgłoszeń dziecka do świetlicy.
Karta do pobrania w zakładce "ŚWIETLICA".
Wypełnione dokumenty proszę wrzucić do pojemnika przed wejściem do szkoły w poniedziałek 31.08.2020r. lub w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.
Przypominamy, że ze świetlicy korzystają dzieci, których obydwoje rodzice pracują.
Organizacja pracy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Libiążu
w roku szkolnym 2020/2021.
1.Uczniowie przychodzą do szkoły w różnych wyznaczonych godzinach. Klasy IV-VII po wejściu do szkoły dezynfekują ręce, przebierają się w szatni i udają się niezwłocznie do wyznaczonej klasy - w salach czekają na nich nauczyciele. Klasy II i III będą odbierane przez wychowawców w szatni.
7.45 - klasy II, VII
7.50 - klasy VI, III
7.55 - klasy V i IV
8.00 - klasy I (Uczniowie będą odbierani przez wychowawców przy głównym wejściu do szkoły. Rodzice nie wchodzą do budynku szkoły.)
Powyższe godziny nie dotyczą uczniów dojeżdżającyh do szkoły autobusem, którzy nie mają możliwości dotarcia do szkoły na wyznaczoną porę.
Jeśli wg podziału godzin uczniowie rozpoczynają lekcje później niż o godzinie 8.00, przychodzą do szkoły 5 minut przed lekcją.
Na terenie szkoły nie powinny przebywać osoby postronne (również rodzice).
2.Uczniowie uczą się, w miarę możliwości, w wyznaczonej sali. W każdej sali znajduje się płyn dezynfekujący wraz z instrukcją jego użytkowania. Nauczyciel wychodząc z sali otwiera okna. W razie możliwości sale są wietrzone podczas lekcji.
Kl. 1a – sala 105
Kl. 1b – sala 105
Kl. 2a – sala 108
Kl. 2b – sala 107
Kl. 3a – sala 109
Kl. 4a – sala 111
Kl. 5a – sala 117
Kl. 6a – sala 110
Kl. 6b – sala 113
Kl. 6c – sala 114
Kl. 7a – sala 5
Kl. 7b – sala 25
Zajęcia wychowania fizycznego, informatyki oraz grup językowych odbywają się w wyznaczonych salach.
3. Uczniowie w czasie przerw przebywają w wyznaczonym obszarze, nie stykają się z uczniami z innej klasy.
4. Nauczyciele klas I-III w czasie przerw przebywają z klasą. W klasach I-III uczniowie mają przerwy rotacyjnie.
5. Po przerwie korytarze są wietrzone przez pracowników obsługi.
6. W miarę możliwości na dłuższych przerwach uczniowie wychodzą na zewnątrz wg harmonogramu.
7. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w zespołach klasowych, w miarę możliwości odbywają się zewnątrz.
8. Obiady będą wydawane od 14 września w kilku turach wg ustalonego harmonogramu.
9. W toaletach zostały umieszczone instrukcje mycia rąk.
10. Na tablicach ogłoszeń znajdują się wymagane numery telefonów oraz wskazówki jak uniknąć zakażenia.
11. Szkoła posiada numery telefonów do rodziców. Rodzice odbierają telefony lub jak najszybciej oddzwaniają.
12. Rodzice podpisują zgody na pomiar temperatury uczniów w razie podejrzenia, że uczeń ma gorączkę. Pomiaru temperatury dokonuje wyznaczony pracownik termometrem bezdotykowym.
13. Pracownicy obsługi wyposażeni są w niezbędne środki ochronne, odpowiadają za mycie i dezynfekcję przydzielonych obszarów zgodnie z procedurami.
14. Przy drzwiach wejściowych do szkoły znajduje się kosz na zużyte maseczki i rękawiczki jednorazowe.
15. Uczniowie i pracownicy mogą używać maseczek lub przyłbic.
16. Z sal usunięte zostały przedmioty, których nie można umyć i zdezynfekować.
17. Dostosowany został regulamin świetlicy, biblioteki oraz jadalni.
18. Zajęcia pozalekcyjne odbywają wg tych samych zasad co zajęcia lekcyjne.
19. W szkole zostało wyznaczone miejsce - izolatka wyposażona w niezbędny sprzęt.
20. Sprzęt sportowy będzie dezynfekowany po każdym użyciu. Nauczyciel nie może używać tego samego sprzętu w różnych klasach.
21. Sprzęt komputerowy będzie dezynfekowany po zajęciach.
22. Rodzice poprzez dziennik elektroniczny przekazują wychowawcom informacje o uczniach posiadających alergię.
23. Na początku roku szkolnego zostaną przekazane rodzicom do podpisu niezbędne zgody.
24. Uczniowie nie wchodzą do sekretariatu szkoły.
25. Szkoła stosuje Procedury bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE
w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bł. Jana Pawła II w Libiążu
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Podstawa prawna:
I Organizacja pracy w czasie zagrożenia epidemiologicznego.
1. Od dnia 1 września 2020 r. do odwołania w szkole ogranicza się do minimum przebywanie osób z zewnątrz.
2. Do szkoły/przedszkola nie będą przyjmowane dzieci oraz pracownicy z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję.
3. Przy wejściu do Szkoły jest umieszczony płyn do dezynfekcji rąk (korzystają z niego każdorazowo osoby wchodzące i wychodzące) z wyłączeniem dzieci przedszkolnych.
4. Dzieci regularnie myją ręce wodą z mydłem szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
5. Na drzwiach wejściowych oraz na stronie internetowej Szkoły znajdują się numery telefonów do organu prowadzącego, stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych, z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u osoby znajdującej się na terenie szkoły.
6. Rodzice/opiekunowie prawni przekazują aktualne dane kontaktowe potrzebne do zorganizowania ścieżki szybkiego kontaktu.
7. W wyjątkowej sytuacji opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wejść do przestrzeni wspólnej Szkoły, zachowując zasady:
8. Wszystkie sprawy zgłaszane dotyczące organizacji pracy szkoły realizowane są głównie telefonicznie i mailowo oraz przez dziennik elektroniczny.
9. Każdy pracownik szkoły zobowiązany jest:
10. Uczniom/dzieciom są udostępniane sprzęty, zabawki, pomoce dydaktyczne wyłącznie takie, które mogą być poddawane dezynfekcji. Uczniowie na zajęcia przynoszą własne podręczniki, zeszyty i przybory. Zabrania się przynoszenia do szkoły zbędnych przedmiotów.
11. Zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez uczniów/dzieci z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
12. W szkole/przedszkolu wyznaczono i przygotowano pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych, przed wejściem do którego umieszczone jest wyposażenie m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący.
13. Nauczyciele i pracownicy szkoły mogą korzystać z indywidualnych środków ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki bądź przyłbice).
II Obowiązki dyrektora i pracowników szkoły
1. Dyrektor:
2. Nauczyciel/wychowawca:
3. Pracownik obsługi:
III Przyprowadzanie dzieci do szkoły i ich odbieranie
IV Funkcjonowanie żywienia zbiorowego
Przy organizacji żywienia obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego dodatkowo wprowadza się zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia epidemiologicznego.
V Postępowanie na wypadek podejrzenia zakażenia lub zachorowania na COVID-19
1. Do przestrzegania procedury zobowiązani są wszyscy pracownicy szkoły, rodzice oraz dzieci uczęszczające do Szkoły.
2. Każdy z wymienionych powyżej osób przyjmuje do wiadomości, że:
3. Dyrektor Szkoły informuje każdego pracownika o umieszczeniu w łatwo dostępnym miejscu (sekretariat, przy wejściu do szkoły) wykazu potrzebnych telefonów, w tym: powiatowej stancji sanitarno - epidemiologicznej, innych potrzebnych jednostek opieki zdrowotnej i służb medycznych.
4. W budynku Szkoły zostaje wyodrębnione i oznaczone pomieszczenie izolacyjne, a w razie jego braku stosownie oznaczony obszar, przeznaczone do odizolowania osoby lub osób wykazujących objawy chorobowe zakażenia koronawirusem. Wydzielone pomieszczenie lub obszar obowiązkowo jest wyposażone w środki ochrony (płyn dezynfekujący, rękawiczki, maseczki lub/i osłony typu przyłbica, fartuch ochronny itp) oraz krzesło, termometr i alarmowe numery do służb ratunkowych.
5. Pomieszczenie o jakim mowa w ust. 4 będzie znajdować się na parterze Szkoły.
6. Pracownik szkoły, który przed przyjściem do pracy zauważy u siebie objawy chorobowe, takie jak:
nie przychodzi do pracy, tylko pozostaje w domu i telefonicznie kontaktuje się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie pogarszania się stanu zdrowia, dzwoni na nr 999 lub 112 i informuje, że może być zakażony COVID - 19.
7. O wystąpieniu sytuacji opisanej w ust. 6, pracownik niezwłocznie powiadamia dyrektora.
8. Pracownik informuje następnie dyrektora o zastosowanych wobec niego zaleceniach inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.
9. W przypadku wystąpienia u pracownika szkoły przebywającego na stanowisku pracy objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, niezwłocznie odsuwa się go od pracy, kierując do pomieszczania izolacyjnego oraz niezwłocznie powiadamia powiatową stację sanitarno - epidemiologiczną.
10. W przypadku zauważenia u dziecka przebywającego w szkole objawów chorobowych lub pogarszającego się samopoczucia, opiekun grupy zgłasza ten fakt dyrektorowi i niezwłocznie informuje telefonicznie rodzica o konieczności pilnego odebrania dziecka.
11. Dziecko przejawiające niepokojące objawy chorobowe kieruje się do pomieszczenia izolacyjnego lub wyznaczonego miejsca, gdzie przebywa pod opieką osoby dorosłej do czasu przybycia rodziców, którzy przejmują opiekę nad dzieckiem. Rodzice zobowiązani są powiadomić o sytuacji powiatową stację sanitarno - epidemiologiczną i zastosować się do uzyskanych tam instrukcji.
12. Osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem zobowiązana jest monitorować temperaturę dziecka, a w razie potrzeby dążyć do obniżenia temperatury dziecka robiąc chłodny okład na czoło lub kark.
13. Zarówno pracownicy, jak rodzice są obowiązani stosować się do instrukcji i poleceń wydawanych przez powiatową stację sanitarno - epidemiologiczną, a w kontekście konieczności zastosowania dodatkowych procedur również do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. W razie wystąpienia takiej sytuacji ścisłe stosowanie się do wydawanych instrukcji poleceń należy do podstawowych obowiązków pracowniczych.
14. Obszar, w którym poruszał się izolowany pracownik lub izolowane dziecko, poddaje się gruntownemu sprzątaniu i dezynfekcji, szczególnie powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
15. Dyrektor sporządza notatkę z zaistniałej sytuacji. Notatka zawiera następujące informacje:
16. Dyrektor sporządza listę dzieci i pracowników, z którymi osoba z objawami chorobowymi miała kontakt, aby w razie potrzeby przekazać ją powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
17. Dyrektor lub osoba wyznaczona zawiadamia powiatową stację sanitarno – epidemiologiczną i wprowadza do stosowania na terenie placówki instrukcje i polecenia przez nią wydawane.
18. Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych dzieci wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19.
19. Dyrektor na podstawie wytycznych, instrukcji powiatowej stacji sanitarno – epidemiologicznej podejmuje decyzję odnośnie dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie placówki zakażenia.
VI Przekazanie rodzicom dziecka podejrzanego o zakażenie
1. By odebrać dziecko z niepokojącymi objawami sugerującymi COVID – 19, rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są do poinformowania za pośrednictwem telefonu o gotowości odbioru dziecka ze szkoły. Pracownikowi/ nauczycielowi sprawującemu opiekę rodzic podaje imię i nazwisko dziecka, po które przyszedł.
2. Rodzic/prawny opiekun odbierający dziecko jest wyposażony w środki ochrony osobistej w postaci rękawiczek oraz maski zasłaniającej usta i nos. Przed obiorem dziecka rodzic/prawny opiekun dezynfekuje ręce płynem znajdującym się przed głównym wejściem do budynku szkoły.
3. Dziecko zostaje przekazane rodzicowi/opiekunowi prawnemu przez pracownika szkoły, który się nim opiekował w izolatce.
4. Pracownik zabezpieczony w środki ochrony osobistej przyprowadza dziecko z izolatki do ustalonego miejsca odbioru dziecka (korytarz przed wejściem głównym do budynku) i czeka na otwarcie drzwi zewnętrznych. Po otwarciu drzwi, zachowując dystans 2m od rodzica/opiekuna prawnego opiekun najpierw identyfikuje rodzica/opiekuna, a później przekazuje dziecko.
5. Jeśli pracownik ma wątpliwości co do tożsamości odbierającego, może prosić rodzica/opiekuna o okazanie dowodu tożsamości.
6. Osoba opiekująca się dzieckiem, zachowując dystans nie mniej niż 2m, przekazuje dziecko rodzicowi/opiekunowi prawnemu oraz przekazuje informacje na temat objawów, jakie zaobserwowano u dziecka. Może przekazać rodzicowi również numery telefonów do zawiadomionej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Po uzyskaniu odpowiednich informacji rodzic/opiekun prawny opuszcza szkołę i postępuje zgodnie z ogólnymi zaleceniami sanitarnymi.
7. Jeśli rodzic/opiekun prawny nie posiada środków ochrony osobistej, nie zostaje wpuszczony do budynku szkoły. W tej sytuacji należy poprosić rodzica, by stanął w odległości nie mniej niż 2m od drzwi do budynku i wypuścić dziecko do rodzica. Pracownik obserwuje dziecko do chwili, gdy rodzic je przejmie.
8. Pracownik opiekujący się dzieckiem w izolatce, który oddał dziecko rodzicowi/opiekunowi prawnemu zgodnie z instrukcją ściąga maseczkę, fartuch i rękawice.
9. Izolatka, w której przebywało dziecko jest dezynfekowana za pomocą odpowiednich detergentów.
Drodzy Uczniowie, czekamy na Was i tęsknimy!
Do zobaczenia wkrótce w szkole.
Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu zaprasza na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021, która odbędzie się 1 września 2020r.
Harmonogram rozpoczęcia roku szk.
Klasy I
11.00 - kl. Ia i Ib. Uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami (jeden rodzic z dzieckiem) przychodzą na boisko szkolne, gdzie odbędzie się spotkanie z wychowawcami i ślubowanie uczniów.
Klasy II - III
9.15 - kl. IIIa, sala 109
9.45 - kl. IIa, sala 108
10.00 - kl. IIb, sala 107
Rodzice uczniów kl. II-III przyprowadzają dzieci pod wejście do budynku, skąd zostaną odebrane przez nauczyciela. Rodzice podczas rozpoczęciea roku szkolnego pozostają na zewnątrz szkoły.
Klasy IV - VII
9.00 - kl. IVa, sala 111
9.15 - kl. Va, sala 117
9.30 - kl. VIa, sala 110
9.40 - kl. VIb, sala 113
9.50 - kl. VIc, sala 114
10.00 - kl. VIIa, sala 5
10.15 - kl. VIIb, sala 25
Uczniowie wchodzą do szkoły o wyznaczonej w harmonogramie godzinie. Po wejściu dezynfekują ręce i udają się do wskazanej sali.
1. W piórniku:
- 2 ołówki (zwykły i trójkątny),
- gumka do mazania,
- temperówka z pojemnikiem,
- kredki ołówkowe,
- klej w sztyfcie,
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
- linijka.
2. W teczce do zajęć plastyczno - technicznych (teczka zostaje w szkole):
- bloki techniczne: biały i kolorowy,
- bloki rysunkowe: biały i kolorowy,
- papier kolorowy,
- kredki pastelowe suche,
- farby plakatowe (10-12 kolorów),
- 3 pędzle w różnych rozmiarach,
- kubek na wodę,
- plastelina (10 - 12 kolorów).
WSZYSTKIE MATERIAŁY NALEŻY PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA
3. Dodatkowo:
- zeszyt 16-kartkowy w wąską kolorową liniaturę,
- zeszyt 16-kartkowy w kratkę,
- pojemnik na II śniadanie,
- strój na wf: biała koszulka i ciemne spodenki,
- zamienne obuwie z białą podeszwą,
- worek na obuwie zamienne.
Zapraszamy do udziału w VI Gminnym Konkursie Historyczno-Literackim im. Andrzeja Harata „Sztafeta Pamięci. Losy mieszkańców Gminy Libiąż w czasie II wojny światowej”
Honorowy patronat nad konkursem objęli: prof. dr hab. Marek Harat, burmistrz Libiąża - Jacek Latko.
Więcej informacji o konkursie znajduje się tutaj: Sztafeta Pamięci
Podręczniki oraz ćwiczenia do klas I - VII zostaną wypożyczone uczniom przez bibliotekę szkolną we wrześniu.
Należy zakupić tylko katechizm lub katechizm i ćwiczenia do religii, zgodnie z następującymi wytycznymi:
kl. 1 - Bóg jest naszym Ojcem (katechizm)
kl. 2 - Kochamy Pana Jezusa (katechizm + ćwiczenia)
kl. 3 - Przyjmujemy Pana Jezusa (katechizm + ćwiczenia)
kl. 4 - Słuchamy Pana Boga (katechizm + ćwiczenia)
kl. 5 - Jezus dla człowieka (katechizm + ćwiczenia)
kl. 6 - W Kościele umacniamy wiarę (katechizm + ćwiczenia)
kl. 7 - Spotykamy się z żywym Słowem (katechizm)
Wszystkie powyższe pozycje zostały wydane przez Wydawnictwo św. Stanisława BM.
Szkolny wykaz wszystkich podręczników znajduje się w zakładce w panelu bocznym.
15 sierpnia czcimy pamięć o bohaterach „Cudu nad Wisłą”. Dokładnie 100 lat temu, w 1920 roku, na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca kampania wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa Warszawska była wielkim zwycięstwem Wojska Polskiego, ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przed Polskę Niepodległości.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Współpracownicy!
W tym roku postanowiłam skorzystać z przywileju przejścia na emeryturę i tym samym kończę misję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu. Tu spędziłam całe swoje zawodowe życie. Przynależałam do wspólnoty naszej szkoły i jako jej cząstka wypełniałam przypisane mi zadania.
Dziś ogarniam sercem wszystkich, z którymi zetknęło mnie moje zawodowe życie. Z wielką wdzięcznością myślę o tych, których spotkałam na swojej drodze. Dziękuję za każdego ucznia, za każdego rodzica, za wszystkich przełożonych i podwładnych - koleżanki i kolegów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Dziękuję za okazane mi zaufanie, wsparcie i wszelką pomoc. Dziękuję wszystkim za to, co stało się naszym wspólnym udziałem, w szczególności za to, co było dobrem i na trwale zapisze się w pamięci.
Szanowni Współpracownicy, życzę, by praca w szkole dawała Państwu satysfakcję, radość i by najlepszym wyrazem podziękowania za nią była ludzka wdzięczność. Szczególne życzenia kieruję do Uczniów - niech kolejne lata w szkole przynoszą Wam sukcesy, a nauka będzie źródłem satysfakcji i przyjemności. Mojej Następczyni - gratuluję wyboru i życzę, by spełniała się wykonując obowiązki dyrektora tej szkoły.
Z serca wszystkim dziękuję.
Halina Kuras
Dzisiaj nie było akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, ale wychowawcom udało się spotkać z uczniami podczas wręczania świadectw. Lecz zanim to nastąpiło, uczniowie pożegnali Panią Krystynę Trybuś, która w tym roku przechodzi na emeryturę.
26 czerwca uczniowie naszej szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców pożegnali Panią Dyrektor, Halinę Kuras, która w tym roku przechodzi na emeryturę. Spotkanie uświetnili swoją obecnością burmistrz i wiceburmistrz Libiąża. Oto słowa, którymi uczniowie dziękowali za wieloletnią pracę:
Szanowna Pani Dyrektor!
Dziś chcemy wyrazić naszą wdzięczność Pani Dyrektor, która przez wiele lat swojej nauczycielskiej pracy zawsze służyła innym ludziom i szczytnym celom, dzięki której wszyscy doznaliśmy prawdziwego dobra i szczerej akceptacji.
Dziękujemy Ci, Nauczycielko, Wychowawczyni, Przewodniczko, za uczucia, które z życzliwą siłą działania wiele w nas zmieniły. Zakończenie pracy zawodowej jest szczególnym momentem w życiu, który skłania do refleksji i wspomnień. W związku z przejściem na emeryturę składamy wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój naszej szkoły i za wieloletnią pracę dla uczniów oraz młodych pokoleń Polaków. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy obserwować Panią w działaniu i widzieć efekty pracy. Miniony czas niech pozostanie dla Pani powodem do dumy i satysfakcji. Dziękujemy za te wspaniałe lata w szkole, za radość z naszych sukcesów, wsparcie w trudnych chwilach i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy, dziękujemy za spełnienie owocnego dzieła, za zasiewanie w sercach naszych piękna, dobra i wiedzy. Będziemy próbowali to ziarno zasiewu pielęgnować oraz rozwijać, by nie zawieść Pani zaufania i wiary w nasze możliwości.
Życzymy Pani Dyrektor; by był czas na wszystko, na co do tej pory nie było. By się udawały wszelkie zadania i były powody do rąk zacierania. Tymi słowami chcemy przekazać najserdeczniejsze podziękowania w imieniu wielu pokoleń uczniów za wielką cierpliwość, niesłychaną wyrozumiałość i ogromny trud włożony w kształtowanie naszego światopoglądu. Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski w imieniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2
Michał Wojdyło, uczeń klasy 5a, otrzymał nagrodę im. Ludwika Mołaty za osiągnięcia w tym roku szkolnym. Nagrodę ufundowała córka kapitana, Pani Barbara Boles - Davies, mieszkająca w Kanadzie.
Drodzy Rodzice!
Pragniemy złożyć Wam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud, jaki włożyliście w zdalną edukację Waszych dzieci. Bardzo doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, za wszystko, co zrobiliście w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Bez Was dzieci nie osiągnęłyby tak wiele.
Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu
Z oazji Dania Ojca uczniowie kl. 1b wykonali dla swoich Tatusiów stylowe krawaty.❤️❤️❤️
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Taty w 1b.
"Dziękuję Ci tato za wszystko co robisz,
Że bawisz się ze mną, na rękach mnie nosisz.
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno -
Przez cały dzień czuwasz nade mną."
Są to słowa wyśpiewane przez Arkę Noego, do których przyłączają się pierwszaki z kl. I a prezentując portrety swoich ukochanych Tatusiów.
Uczniowie kl. Ia bardzo kreatywnie połączyli edukację przyrodniczą i ekspresję twórczą. Zainspirowani pięknem wiosennej łąki tworzyli kolorowe wianki i wielobarwne bukiety. Oto efekty ich pracy, sami zobaczcie.
Głównym celem tego projektu było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa. Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX wieku, kiedy to fotografie żywych obrazów upozorowanych przez amatorów bądź zawodowych aktorów, sprzedawane były w formie pocztówek. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniów i rodziców.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żywe obrazy.
Powered by aSc EduPage