25 listopada uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Pluszowego Misia. Podczas lekcji dzieciom towarzyszyli puchaci przyjaciele. Nie zabrakło ciekawych zadań i zabaw, których bohaterami były misie.
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej.
25 listopada uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Pluszowego Misia. Podczas lekcji dzieciom towarzyszyli puchaci przyjaciele. Nie zabrakło ciekawych zadań i zabaw, których bohaterami były misie.
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej.
Miniony tydzień w naszej szkole upłynął na realizacji inicjatyw, które miały na celu wzmocnienie zachowań tolerancyjnych. W ramach akcji uczniowie rozwiązywali rebusy, wykonywali prace plastyczne i plakaty, wzięli udział w konkursie szkolnym, a także dyskutowali w klasach o tym, co znaczy być tolerancyjnym. Nawiązaliśmy również współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 w Suchej Beskidzkiej, która ma tego samego patrona. Wymieniliśmy się z nimi listami o tolerancji i specjalnie przygotowanymi przez uczniów, kreatywnymi przepisami dotyczącymi tolerancji.
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie kl. 8a mieli okazję poznać ścieżkę kariery edukacyjno - zawodowej zaproszonego gościa - Pana Jakuba Wojdyły. Pan Jakub z zawodu jest przedsiębiorcą, a prywatnie to tata uczniów naszej szkoły, Mai i Szymona. Pan Jakub opowiedział uczniom o pracy przedsiębiorcy, jakie są zalety i wady tego zawodu oraz o innych profesjach, jakie podejmował na swojej ścieżce zawodowej. Podzielił się również z uczniami, jaka była jego droga rozwoju, jakie szkoły i studia ukończył i co nim kierowało przy wyborze drogi edukacyjnej.
Dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy z dziedziny prawa, filologii angielskiej, przedsiębiorczości i prowadzenia własnej firmy. Dziękujemy za spotkanie, poświęcony czas, ważne wskazówki przy wyborze kolejnej szkoły i zawodu oraz przyjazną atmosferę.
Miło nam poinformować, że Rozalia Ławczys z klasy 8a otrzymała Nagrodę Imienia Heleny Kmieć od Prezesa Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców za wysokie wyniki w nauce, wszechstronne osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024 oraz świadectwo wierności wartościom. Gratulacje!
Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów naszej szkoły wspaniałą niespodziankę. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w pokazie iluzji, który prowadził pan Paweł Szejnar. Było magicznie i zaskakująco. Młodsze dzieci wzięły udział w spotkaniu z Panem Humorkiem, podczas którego nie zabrakło emocji, śmiechu i dobrej zabawy.
15 listopada nasi młodsi uczniowie utrwalali znajomość tabliczki mnożenia.
12 listopada w naszej szkole odbyły się gminne zawody Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3. Nasze reprezentacje spisały się znakomicie. Dziewczęta zajęły I miejsce i uzyskały awans do zawodów powiatowych, które odbędą się już 21 listopada. Chłopcy zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy sportowej postawy, a wszystkim drużynom dziękujemy za udział w zawodach.
Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Z okazji tego święta uczniowie klasy 8a i 7a zostali zaproszeni na specjalne, dwugodzinne zajęcia językowe. Lekcje zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego, pracujących w naszej szkole: p. Danutę Kowalską, p. Joannę Bigaj oraz p. Edytę Rostecką. Tematem głównym były: ”BIG NUMBERS”, a motywem przewodnim piosenka legendarnego, niemieckiego zespołu Boney M.- „By the Rivers of Babylon”. Celem zajęć było powtórzenie liczebników głównych, wprowadzenie dużych liczebników oraz nazw rzek Polski, Europy i Świata.
Przeprowadzono 7 konkurencji - były to zadania językowo- geograficzne oraz językowo- matematyczne.Uczniowie rywalizowali ze sobą w 4 grupach dopasowując angielskie nazwy rzek do ich polskich odpowiedników, dobierając nazwy rzek do stolicy kraju, przez który przepływa rzeka, szeregując rzeki od najdłuższej do najkrótszej lub przypisując nazwy rzek do kontynentów. W tej części zajęć towarzyszyła nam pani dyrektor - Renata Rostecka, nauczyciel historii, która w miniwykładzie przypomniała uczniom, jak ważne były rzeki dla ludzi w czasach starożytnych. Z zadań typowo językowych uczniowie zapisywali liczebnik za pomocą cyfr z angielskiej wersji słownej oraz tłumaczyli słowa związane z rzekami i liczebniki z języka polskiego jednocześnie na język angielski i język niemiecki.
Zgodnie z polityką oświatową państwa, która zakłada rozwijanie umiejętności matematycznych na wszystkich zajęciach, również języka obcego, nie mogło zabraknąć zadania typowo matematycznego. Uczniowie przeliczali długości angielskich rzek podanych w milach lądowych na kilometry. Nad poprawnością tego zadania czuwała pani wicedyrektor Grażyna Gołębiowska – nauczyciel matematyki.
W przerwie był słodki poczęstunek, a na zakończenie pamiątkowe zdjęcie.
12 listopada byliśmy w Dziennym Domu Seniora w Libiążu z okazji Światowego Dnia Seniora. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu złożyli Seniorom życzenia i przekazali upominki - laurki i rysunki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Był też słodki upominek w postaci babeczek, ciasteczek i pięknego oraz pysznego tortu!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Samuś i Szymon Wojdyło z kl. 6a oraz Dorota Nowak i Izabella Waligóra z kl. 5b. Gratulujemy!
8 listopada o godz. 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu".
Uczniowie klasy 7a reprezentowali naszą szkołę podczas wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego" przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Zespole Szkół w Libiążu.
Społeczność naszej szkoły uczciła 106. rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas akademii uczniowie kl. 4a przypomnieli zebranym fakty historyczne związane z tym ważnym dla Polaków świętem, a szkolny zespół muzyczny zaprezentował pieśni patriotyczne.
Uczniowie klas pierwszych spotkali się z autorką książek dla dzieci - Panią Gabrielą Kotas.
W pierwszym tygodniu listopada uczniowie klas 1-3 odwiedzili sztolnię.
Szkoła Podstawowa nr 2 kolejny raz dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
Celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczcili również pamięć zasłużonych dla Libiąża mieszkańców, zmarłych nauczycieli, uczniów naszej szkoły i swoich bliskich.
Regulamin konkursu do pobrania:
Regulamin_konkursu_literackiego_Bajka_profilaktyczna.pdf (pdf, 660 KB)
Jak wygladało życie bez telewizji i komputera? Czym zajmowali się ludzie dawniej? - na te pytania odpowiedź poznali uczniowie klasy 3a podczas wycieczki do Chlebowej Chaty.
Wycieczkę do Pszczyny klasy piąte rozpoczęły od gry miejskiej na pszczyńskim rynku. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Zamkowe i udali się na spacer po pięknym, jesiennym parku Na koniec odwiedziliśmy Pokazową Zagrodę Żubrów, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych i pięknych zwierząt.
23 października uczniowie klas szóstych wzięli udział w krajoznawczo-przyrodniczej wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wędrowaliśmy Doliną Prądnika, odwiedziliśmy Grotę Łokietka, podziwialiśmy Bramę Krakowską i Maczugę Herkulesa oraz zwiedziliśmy zamek w Pieskowej Skale. Towarzyszyła nam piękna pogoda i wspaniałe, jesienne krajobrazy.
Powered by aSc EduPage