• Zawody strzeleckie

• 30 kwietnia uczniowe naszej szkoły, na zaproszenie LO w Trzebini, wzięli udział w zawodach strzeleckich oraz konkursie pierszej pomocy. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 28 kwietnia, ale już dziś możemy stwierdzić, że nasze drużyny zaprezentowały się znakomicie. Dziękujemy za zaproszenie i świetną przygodę.

• Powitanie wiosny

• Młodsze klasy naszej szkoły uczciły pierwszy dzień wiosny kolorowym pochodem oraz sportowymi rozgrywkami na stadionie miejskim. Zabawa była wspaniała!

Klasy starsze przywitały wiosę organizując "dzień bez plecaka". Swoje podręczniki i zeszty uczniowie zapakowali w sposób alternatywny, wykazując się przy tym dużą kreatywością i poczuciem humoru. Zobaczcie sami...

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętym nim osobom.

• Sukces uczennic

• Miło nam poinformować, że nasze uczennice zajęły wysokie miejsca w XXIX Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć.

Łucja Staszczyk- I miejsce w kategorii las VI- VIII

Rozalia Ławczys- III miejsce w kategorii klas IV-V.

Gratulacje!

• Święto Matematyki

• 14 marca Królowa Nauk miała swoje święto. Dzień liczby Pi obchodziliśmy w oryginalny sposób. Była żywa liczba Pi ułożona z uczniów naszej szkoły, babeczki w cenie 3,14 oraz łamigłówki matematyczne.

• Dzień Kobiet

• 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nasi uczniowie pamiętali o wszystkich przedstawicielkach płci pięknej. Były życzenia, kwiaty i pomysłowe upominki. Rozstrzygnięty został plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynę zorganizowany przez SU. W klasach I-III wygrała Iga Skinderowicz z klasy 2a, a w klasach IV-VIII Amelia Baran z klasy VIIa. Gratulujmy!

• Futboliada 2022

• 6 marca 2022 r. Izabela Jeleń i Konrad Wierzbic z kl.1a wzięli udział, razem z kolegami z drużyny, w Futboliadzie 2022 organizowanej przez UKS Górnik Libiąż. Gratulujemy zaangażowania i wzorowej postawy na boisku.

• Program Stypendialny

• Do końca marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z całej Polski, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w dużych miastach, rozwijać pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.

Stypendystów i stypendystki czekają wspólne wakacje i ferie, warsztaty, dodatkowe zajęcia i wsparcie profesjonalnej kadry. Aby zgłosić się do programu, wystarczy:

• kończyć w tym roku szkołę podstawową,

• pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,

• planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,

• średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę,

• wypełnić formularz na stronie fundacji www.efc.edu.pl.

Proste!

• Mistrz Kaligrafii

• W klasach 1-3 odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny ,,Mistrz Kaligrafii,,. Wzięło w nim udział 18 uczestników z pośród których wyłoniliśmy sześciu Mistrzów. Oto zwycięzcy: Zuzanna Jaworska 1a, Antoni Prusaczyk 1b, Lena Firecka 2a, Alicja Poznańska 2b, Alicja Tomas 3a, Rozalia Gut 3b. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Spotkanie z autorką

• W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" klasę II b odwiedziła Pani Bogusława Chwierut - słynna libiąska poetka i pisarka, autorka m.in. wierszy dla dzieci. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością autorki, poznać jej pasje i zainteresowania oraz źródła inspiracji. To była cenna lekcja!

• Sukces ucznia

• Uczeń klasy 2a - Ksawery Bebak, zdobył złoty medal w XII Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. Gratulujemy sukcesu.

• Sukces ucznia

• 22 stycznia 2022 r. w Krakowie odbyło się podsumowanie sezonu jeździeckiego 2021. Jakub Gręźlikowski wraz z Vinstim zdobyli 2. miejsce w juniorach młodszych w konkurencji WKKW oraz zostali powołani do Kadry Małopolski na rok 2022.