• Święto Konstytucji 3 Maja

• W tym roku świętujemy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przybliżyli nam jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

• Pierwsza pomoc w kl. IIa

• Oparzenia, zadrapania, skaleczenia i zadławienia, czyli pierwsza pomoc w klasie 2a. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem fantoma. To było pouczające spotkanie.

• REKRUTACJA

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu ogłasza rekrutację dla dzieci spoza rejonu naszej szkoły do klasy pierwszej. Terminy składania wniosków 29.04.2024 - 17.05.2024 r. Kwestionariusze do pobrania na naszej stronie internetowej: https://sp2libiaz.edupage.org/ w zakładce uczniowie i rodzice – do pobrania. Zapraszamy !

• Konkurs "Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II"

• W piątek 26 kwietnia w Wadowicach odbył się II Konkurs wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowała Rozalia Ławczys z klasy siódmej. Gratulujemy Rozalce wiedzy i wytrwałości w przygotowaniu do konkursu.

• Festiwal Zawodów w Krakowie

• 25 kwietnia klasy 7a i 8a wzięły udział w tegorocznym Festiwalu Zawodów w Krakowie, podczas którego zapoznały się z ofertą szkół ponadpodstawowych z terenu Małopolski. W trakcie wydarzenia uczniowie zobaczyli interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, mogli spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie.

Mamy nadzieję, że aktywny udział w Festiwalu pomoże Wam dobrze zaplanować karierę edukacyjno-zawodową. Życzymy Wszystkim ósmoklasistom trafnego wyboru przyszłej szkoły i zawodu.

• Dzień Ziemi w LCK

• 22 kwietnia klasy 1a, 1b i 2a uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi zorganizowanych przez LIbiąskie Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem ekologicznym w wykonaniu teatru Trip. Następnym punktem były warsztaty plastyczne. Na zakończenie uczniowie posadzili kwiaty i drzewa .

• Wycieczka do Budapesztu

• Budapesztańska wyprawa uczniów klasy 6a,7a,8a rozpoczęła się od zwiedzania Szentendre - miasta artystów, gdzie zobaczyli Muzeum Marcepanu. Po przejeździe do Budapesztu wraz z przewodnikiem miejskim zobaczyliśmy po stronie Budy: Zamek Królewski, zabytkowy fenikular, Pałac Prezydencki, bramę wiedeńską, kościół Macieja, Baszty Rybackie, wzgórze Gellerta, Cytadelę, Pomnik Wolności. Po stronie Pesztu zobaczyliśmy zaś: Bazylikę św. Stefana, Parlament, halę targową, gdzie zapoznaliśmy się z węgierskimi smakami. Zachwycił nas przejazd przez Aleję Andrassiego, widok Placu Bohaterów, Park Varosliget i zamek Vajdahunyad. W drodze powrotnej do Libiąża odwiedziliśmy Eger - malownicze, węgierskie miasto pełne barokowych zabytków, które często nazywane jest węgierskim Krakowem. Urzekła nas tutaj m. in.: Bazylika Archikatedralna, Kościół Minorytów, Zamek i turecki minaret.

• Libiąskie Dni Książki i Róży

• Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na coroczne obchody Libiąskich Dni Książki i Róży. 19 kwietnia na 15:30 zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty tworzenia róż. W dniach 22-24 kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki odbędzie się kiermasz książek przeczytanych - każda książka 2 zł.

• Konkurs pięknego czytania

• 16 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania dla klas I-III. Wszyscy uczestnicy zapezentowali się wspaniale. Wyłonieni zwycięzcy to:

I miejsce - Klementyna Podgórska,

II miejsce - Oliwia Rozmus,

III miejsce - Mateusz Trybuś.

Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie.

• Sukces uczniów

• Tymbark w Libiążu należy do SP 2! W gminnych eliminacjach turnieju "Z podwórka na stadion" w kategorii U-12 nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna i awansowała do etapu powiatowego. Kolejna tura odbędzie się w Trzebini 25 kwietnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

• Sukces uczniów

• Uczniowie naszej szkoły otrzymali Nagrody Sportowe Burmistrza Libiąża - Ksawery Bebak za sukcesy w brazylijskim jiu- jitsu, Lilianna Skinderowicz zasukcesy w akrobatyce sportowej. Gratulacje!

• Pamiętamy i wspominamy

• 2 kwietnia 2024 r. wypada 19. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły. Jan Paweł II jest dla nas wzorem i nauczycielem miłości Boga i służby bliźniemu. Społeczność szkolna jest dumna z takiego Patrona.

• Wielkanoc w klasie 2a

• Uczniowie klasy drugiej przygotowywali się do świętowania Wielkanocy. Najpierw podczas zajęć plastycznych wykonali ozdoby świąteczne, a później poszukiwali czekoladowych jajeczek.

• Świąteczne spotkanie z Seniorami

• Powitanie wiosny

• 21 marca powitaliśmy wiosnę. Kolorem dominującym na szkolnych korytarzach był zielony, nie zabrakło kwiatów, motyli i innych optymistycznych akcentów. Było kolorowo i wesoło, ponieważ uczniowie zamiast szkolnych plecaków przydźwigali do szkoły baaardzo nietypowo spakowane podręczniki i przybory

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.